wcag_skip_links_header

Asystentka

The Assistant 1h 25m 2020

Jane (wyróżniona Nagrodą Emmy za rolę w serialu Ozark – Julia Garner) niedawno ukończyła studia i marzy o karierze producentki filmowej. Kiedy rozpocznie pracę jako asystentka potentata branży rozrywkowej, będzie w siódmym niebie. Nie wie jeszcze, że pod pozorami pracy, zamiast realizacji marzeń, czeka na nią droga do zatracenia. Nie trzeba znać podstaw odważnego ruchu **#MeToo **ani historii hollywoodzkiego skandalu Harveya Weinsteina, żeby na własnej skórze poczuć oddech człowieka, który wykorzystuje pozycję, aby swoją ofiarę pozbawić nie tylko marzeń. Asystentka to historia skandalu, który może wydarzyć się wszędzie!

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, Asystentka opowiada historię młodej i ambitnej kobiety, która musi zmierzyć się z wpływowym producentem filmowym – człowiekiem, który w swoich rękach dzierży władzę pozwalającą mu decydować o jej przyszłości. Kitty Green, w skrupulatnie przeanalizowanej i napisanej historii, dokonuje wiwisekcji jednego z najpoważniejszych problemów dzisiejszych czasów: „co zrobić, kiedy pracownik niskiego szczebla mierzy się z głęboko zakorzenioną siecią nadużyć i wykorzystywań?”.

Laureatka Nagrody Emmy Julia Garner tworzy przejmującą kreację. Jej postać, mimo że cicha i spokojna, krzyczy do każdego widza, opowiadając historię o władzy i jej nadużyciach.

Asystentka to akt oskarżenia wypowiedziany w imieniu wszystkich tych, którzy w swoim życiu doświadczyli tego problemu, ale nie mieli w sobie tyle odwagi, co bohaterki ruchu #MeToo.

Reżyseria

Kitty Green

Dźwięk

5.1

Język

angielski

Napisy

Polish

Kraj

USA

Polecamy również

Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia
Gospod postoi nejzinoto ime e Patrunija 1h 40m 2019
Kobieta idzie na wojnę
Kona fer í stríð 1h 41m 2019
Czarny węgiel, kruchy lód
Bai ri yan huo 1h 46m 2015
Królowa Kier
Dronningen 2h 8m 2019
Kraina miodu
Honeyland 1h 27m 2019
Proxima
Proxima 1h 47m 2019
Słodki koniec dnia
Dolce fine giornata 1h 37m 2019
Powrót Bena
Ben is Back 1h 44m 2019
Portret kobiety w ogniu
Portrait de la jeune fille en feu 1h 59m 2019

Download the app to view your purchased content!