Linki ułatwień dostępu

Asystentka

1h 25m The Assistant 2020

Jane (wyróżniona Nagrodą Emmy za rolę w serialu Ozark – Julia Garner) niedawno ukończyła studia i marzy o karierze producentki filmowej. Kiedy rozpocznie pracę jako asystentka potentata branży rozrywkowej, będzie w siódmym niebie. Nie wie jeszcze, że pod pozorami pracy, zamiast realizacji marzeń, czeka na nią droga do zatracenia. Nie trzeba znać podstaw odważnego ruchu **#MeToo **ani historii hollywoodzkiego skandalu Harveya Weinsteina, żeby na własnej skórze poczuć oddech człowieka, który wykorzystuje pozycję, aby swoją ofiarę pozbawić nie tylko marzeń. Asystentka to historia skandalu, który może wydarzyć się wszędzie!

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, Asystentka opowiada historię młodej i ambitnej kobiety, która musi zmierzyć się z wpływowym producentem filmowym – człowiekiem, który w swoich rękach dzierży władzę pozwalającą mu decydować o jej przyszłości. Kitty Green, w skrupulatnie przeanalizowanej i napisanej historii, dokonuje wiwisekcji jednego z najpoważniejszych problemów dzisiejszych czasów: „co zrobić, kiedy pracownik niskiego szczebla mierzy się z głęboko zakorzenioną siecią nadużyć i wykorzystywań?”.

Laureatka Nagrody Emmy Julia Garner tworzy przejmującą kreację. Jej postać, mimo że cicha i spokojna, krzyczy do każdego widza, opowiadając historię o władzy i jej nadużyciach.

Asystentka to akt oskarżenia wypowiedziany w imieniu wszystkich tych, którzy w swoim życiu doświadczyli tego problemu, ale nie mieli w sobie tyle odwagi, co bohaterki ruchu #MeToo.

Reżyseria

Kitty Green

Dźwięk

5.1

Język

angielski

Napisy

Polish

Kraj

USA

Polecamy również

Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia
1h 40m Gospod postoi nejzinoto ime e Patrunija 2019
Kobieta idzie na wojnę
1h 41m Kona fer í stríð 2019
Czarny węgiel, kruchy lód
1h 46m Bai ri yan huo 2015
Królowa Kier
2h 8m Dronningen 2019
Kraina miodu
1h 27m Honeyland 2019
Proxima
1h 47m Proxima 2019
Słodki koniec dnia
1h 37m Dolce fine giornata 2019
Powrót Bena
1h 44m Ben is Back 2019
Portret kobiety w ogniu
1h 59m Portrait de la jeune fille en feu 2019

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.