Linki ułatwień dostępu

Czarny węgiel, kruchy lód

1h 46m Bai ri yan huo 2015

MFF w Berlinie 2014: Złoty Niedźwiedź dla Najlepszego Filmu, Srebrny Niedźwiedź dla Najlepszego Aktora (Fan Lao)

Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na Berlinale 2014 Czarny węgiel, kruchy lód to błyskotliwy, nastrojowy kryminał, nawiązujący do klasyków kina noir i przewrotnych gangsterskich filmów z Hongkongu.

W kilkunastu fabrykach, rozproszonych po całej prowincji, w transporcie węgla odnalezione zostają fragmenty ludzkiego ciała. Policja podejrzewa pracowników firmy przewozowej. Przy próbie aresztowania padają strzały - oprócz podejrzanych ginie dwójka policjantów. Prowadzący akcję Zhang Zili (nagrodzony aktorskim Niedźwiedziem Liao Fan) zostaje odsunięty od obowiązków. Pięć lat później, pogrążony w nałogu alkoholowym, trafia przypadkiem na dawnego współpracownika. Okazuje się, że w sprawie pojawiło się kilka nowych tropów, prowadzących do jednej kobiety - prześladowanej, a może chronionej przez tajemniczego mordercę.

Czarny węgiel, kruchy lód jest przemyślaną i rewelacyjnie przeprowadzoną prowokacją. (…) Hołd, który reżyser składa amerykańskiej klasyce kryminału, jest raczej wywróceniem zgranej konwencji do góry nogami, niż przeprowadzoną przez pokornego kopistę próbą adaptacji motywów noir na rodzimy grunt. Filmweb

Reżyseria

Yi'nan Diao

Dźwięk

5.1

Język

mandaryński

Napisy

Polish

Kraje

Chiny, Hong Kong

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.