wcag_skip_links_header

Królowa Kier

Dronningen 2h 8m 2019

Sundance Film Festival – Nagroda publiczności
FF w Göteborgu – Nagroda publiczności, Nagroda Dragon
Europejska Nagroda Filmowa 2019: nominacja (Najlepsza Europejska Aktorka - Trine Dyrholm)

Czy namiętność usprawiedliwia przekraczanie granic? Kiedy uwodzenie zamienia się w wykorzystywanie? Królowa Kier duńskiej reżyserki May el-Toukhy, zdobywca nagrody publiczności na festiwalu Sundance, to prowokacyjna, wciągająca i mroczna opowieść, która stawia pytania nurtujące świat w epoce #metoo – tyle tylko, że znajduje dla nich nieoczywiste odpowiedzi. Ten fascynujący melodramat odwraca bowiem role: uwodzicielką jest w nim dojrzała kobieta, a uwodzonym siedemnastolatek. Oboje wpadają w pułapkę pożądania, pychy i kłamstw.

Anne (Trine Dyrholm) jest szanowaną prawniczką, która pomaga nieletnim ofiarom molestowania seksualnego. Jej mąż, Peter (Magnus Krepper) to ceniony lekarz. Wysoki ekonomiczny, zawodowy i towarzyski status pozwala im wieść komfortowe życie w eleganckiej posiadłości, w której wychowują córki bliźniaczki. Pewnego dnia w ich domu zjawia się Gustav (Gustav Lindh) – zbuntowany nastoletni syn Petera z pierwszego małżeństwa. Jego obecność obudzi w Anne uśpione pragnienia, podsycane przez spojrzenia, gesty, przypadkowy dotyk. Czy zakazana relacja, w której do zyskania jest chwila erotycznego spełnienia, a do stracenia – wszystko, jest warta ryzyka?

Królowa Kier to doskonałe połączenie kina psychologicznego z erotycznym dramatem, stworzone przez niezwykle utalentowane kobiece trio: reżyserkę May el-Toukhy, scenarzystkę Maren Louise Käehne i wybitną duńską aktorkę Trine Dyrholm (Komuna, Wesele w Sorrento). Film pozwala spojrzeć na pożądanie z kobiecego punktu widzenia, a dzięki fenomenalnej, odważnej roli Dyrholm – doświadczyć jego intensywności.

Reżyseria

May el-Toukhy

Języki

duński, szwedzki

Napisy

Polish

Kraje

Dania, Szwecja

Polecamy również

Biały, biały dzień
Hvítur hvítur dagur 1h 49m 2020
Mężczyzna imieniem Ove
En man som heter Ove 1h 56m 2015
Nadzieja
Håp 2h 6m 2019
Neapol spowity tajemnicą
Napoli velata 1h 53m 2017
Pomiędzy zmysłami
Lost Girls and Love Hotels 1h 37m 2020

Download the app to view your purchased content!