Linki ułatwień dostępu

Violet

1h 32m Violet 2021

American Film Festival 2021: udział w sekcji Spectrum
MFF w Toronto: udział w sekcji Prezentacje specjalne
SXSW Film Festival: nominacja - Narrative Feature

Słyszeliście kiedyś w głowie głos, który do znudzenia powtarzał, że wam się nie uda, nie podołacie, jesteście za słabi, a inni – znacznie lepsi? Ten właśnie głos jest narratorem w Violet, a na jego celowniku znalazła się młoda kobieta (Olivia Munn) szukająca swojej drogi. Czemu nie mogę być szczęśliwa? – pyta głos raz po raz, a w odpowiedzi pojawiają się wciąż nowe przeszkody: bezmyślny szef, nietaktowne koleżanki, uciążliwi członkowie rodziny, wszyscy byli faceci, teraz już na nowo zakochani, żonaci i z radosnymi bobasami u boku.

Violet, wzięta producentka filmowa walczy z niskim poczuciem własnej wartości, co odbiera jej radość życia i sprawia, że nie potrafi cieszyć się z zawodowych sukcesów. Po latach postanawia porzucić swój dotychczasowy styl bycia. Odkrywa, że wszystko, czego się obawiała było tylko wytworem jej wyobraźni.

Bateman z dużą dozą empatii i wrażliwości obserwuje swoją bohaterkę, pokazując różne wyjścia z sytuacji, a tym samym uzmysławia, że nasz los zależy w dużej mierze od podejmowanych decyzji. Jednocześnie reżyserka podkreśla znaczenie wątpliwości, przeżywania takich dni, w których potrzebujemy w swoim otoczeniu kogoś życzliwego. I to też jest OK. Na końcu tej drogi tli się światełko. Premiera filmu odbyła się na SXSW.

Opis: Magdalena Maksimiuk, American Film Festival

Reżyseria

Justine Bateman

Dystrybucja

Galapagos Films

Język

angielski

Napisy

polskie

Kraj

Stany Zjednoczone

Polecamy również

Lekcje języka
1h 31m Language Lessons 2021
Małe szczęścia
1h 40m Le bonheur des uns... 2020
Annette
2h 19m Annette 2021
C'mon C'mon
1h 49m C'mon C'mon 2021
Arab Blues
1h 28m Un Divan à Tunis 2019
Kafarnaum
2h 6m Capharnaüm 2018

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.