Linki ułatwień dostępu

C'mon C'mon

1h 49m C'mon C'mon 2021

American Film Festival 2021 - nominacja: Sekcja “Highlights” - Udział w sekcji (Mike Mills)
CAMERIMAGE 2021 - wygrana: Nagroda Publiczności - Najlepszy film (Robbie Ryan), Złota Żaba - Najlepszy operator (Robbie Ryan)
Film Independent 2022 - nominacja: Independent Spirit - Najlepszy film (Andrea Longacre-White, Chelsea Barnard, Lila Yacoub), Najlepszy reżyser (Mike Mills), Najlepszy scenariusz (Mike Mills)
SATELITY 2022 - nominacja: Najlepszy aktor w dramacie (Joaquin Phoenix), Najlepszy scenariusz oryginalny (Mike Mills), Najlepsze zdjęcia (Robbie Ryan)
BAFTA 2022 - nominacje: Najlepszy aktor drugoplanowy (Woody Norman)

Wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych Debiutantów, a także spektakularny powrót na ekrany Joaquina Phoenixa, który w C’mon C’mon zagrał swoją pierwszą od czasów Jokera rolę, zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek.

Jego bohater – Johnny, dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny, przepełniony czułością czarno-biały film Millsa buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany.

Phoenix wciela się w C’mon C’mon w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffman), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.

Phoenix, Hoffman i Norman tworzą na ekranie fenomenalne, bezbłędnie zgrane trio, a zachwycający naturalnością Woody Norman to zjawisko, jakiego w kinie nie było od lat. Poruszający film Mike’a Millsa jest bowiem najlepszą możliwą odpowiedzią na niepokój i niepewność naszych czasów. Uważny, ciepły, skupiony wokół najważniejszych relacji C’mon C’mon działa terapeutycznie: uczy wzajemnej troski, okazywania emocji, zszywania naderwanych więzi. Dowodzi też, że najmłodsze pokolenie, które tak chętnie oskarżamy o egoizm, ma nam do zaoferowania o wiele więcej, niż sądzimy. Wystarczy tylko tych dzieciaków uważnie posłuchać. To one są przyszłością.

Reżyseria

Mike Mills

Dystrybucja

Gutek Film

Język

angielski

Napisy

polskie

Kraj

Stany Zjednoczone

Polecamy również

Mistrz
2h 17m The Master 2012
Nigdy cię tu nie było
1h 30m You Were Never Really Here 2017
Gunda
1h 33m Gunda 2020
Słudzy
1h 20m Služobníci 2020
Titane
1h 48m Titane 2021

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.