wcag_skip_links_header

Oh, Boy!

Oh boy! 1h 31m 2012

Niemieckie Nagrody Filmowe 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepszy aktor - Tom Schilling, najlepszy aktor drugoplanowy - Michael Gwisdek, najlepsza muzyka
Europejskie Nagrody Filmowe 2013: Europejskie Odkrycie Roku - 3 nominacje: najlepszy film, Nagroda Publiczności, najlepszy aktor

Znakomity, obsypany nagrodami debiut Jana Ole Gerstera. Okraszony świetną jazzową muzyką, czarno-biały debiut Jana Ole Gerstera to portret pokolenia, które znalazło się w martwym punkcie.

Niko jest wyrzuconym z uniwersytetu dwudziestokilkulatkiem. Żyje chwilą, bezsennie włóczy się ulicami Berlina i zachwyca ludźmi, których spotyka na swojej drodze.

Z dyskretną ciekawością obserwuje i analizuje ich sposoby radzenia sobie z codziennością. Nie zauważa jednak, jak szybko sam staje się outsiderem. Wszystko zmienia się dopiero, gdy Niko niespodziewanie zostaje zmuszony do konfrontacji z konsekwencjami swojej bierności. Jego dziewczyna decyduje się zakończyć ich związek, ojciec odcina mu pieniądze na życie, a psycholog określa go mianem mężczyzny niezrównoważonego emocjonalnie.

Reżyseria

Jan Ole Gerster

Języki

niemiecki, angielski

Napisy

polskie

Kraj

Niemcy

Polecamy również

Błąd systemu
Systemsprenger 1h 58m 2020
Obrazy bez autora
Werk ohne Autor 3h 5m 2018
Pomiędzy słowami
Beyond Words 1h 25m 2017
Tam gdzieś musi być niebo
It Must Be Heaven 1h 37m 2020
Złota dama
Woman in Gold 1h 49m 2015

Download the app to view your purchased content!