Linki ułatwień dostępu

Niewygodna prawda

2h 5m Truth 2015

Niewygodna prawda to film demaskujący szokujące fakty z przeszłości jednej z najważniejszych osób w historii USA.

Czy za fasadą amerykańskiej demokracji stoi kłamstwo? Czy media są wolne i stoją na straży prawdy?

W głównej roli wystąpiła zdobywczyni Oscara Cate Blanchett (Blue Jasmine, Carol) oraz legendarny Robert Redford powracający do kina spod znaku Wszystkich ludzi prezydenta i Trzech dni kondora.

W 2004 r. Amerykanie wybierają nowego prezydenta. W trakcie kampanii producentka telewizyjna Mary Mapes (Blanchett) pracuje nad materiałem, który może wstrząsnąć posadami polityki. Wspólnie ze swoim ambitnym zespołem oraz jednym z najsłynniejszych prezenterów telewizyjnych Danem Ratherem (Redford) emituje przełomowy reportaż o szokującej przeszłości prezydenta Georga W. Busha. Tajemniczy ludzie, którzy zatuszowali kompromitujące fakty nie poddają się jednak bez walki. Materiał zostaje wykorzystany przeciwko dziennikarzom, którzy stają w świetle jupiterów. Wczoraj bohaterowie, dziś uznani za zdrajców, będą musieli bronić nie tylko swojej reputacji, ale i podstaw amerykańskiego ustroju. Czy uda im się wygrać walkę z siłami potężniejszymi niż wolność i demokracja?

Scenariusz Niewygodnej prawdy zainspirowała powieść “Truth and Duty” napisana przez dziennikarkę Mary Mapes i prawdziwe wydarzenia związane z tzw. Rathergate. Prezydent George W. Bush miał korzystać z uprzywilejowanego statusu w czasie swojej służby jako pilot w Gwardii Narodowej w Teksasie na początku lat 70. Sprawa wyszła na jaw we wrześniu 2004 roku, kiedy dokumenty zostały przedstawione przez prezentera Dana Rathera w programie “60 minutes” stacji CBS.

Reżyseria

James Vanderbilt

Język

angielski

Napisy

Polish

Kraje

Australia, USA

Polecamy również

Asystentka
1h 25m The Assistant 2020
Labirynt kłamstw
2h 4m Im Labyrinth des Schweigens 2014
Supernova (2019)
1h 18m Supernova 2019

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.