wcag_skip_links_header

Labirynt kłamstw

Im Labyrinth des Schweigens 2h 4m 2014

Niemiecki kandydat do Oscara 2016!
Festiwal Filmów Europejskich Les Arcs 2014 Nagroda Jury, Nagroda Jury Studenckiego, Nagroda Publiczności
MFF w Atenach 2015, MFF w Palm Springs 2016: nagroda publiczności
Niemieckie Nagrody Filmowe 2015: 4 nominacje: najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy - Gert Voss, najlepszy scenariusz, najlepsza muzyka
Bawarskie Nagrody Filmowe 2015: najlepszy aktor - Alexander Fehling

Niemiecki kandydat do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, który zrobił furorę na wielu festiwalach filmowych. W roli głównej: gwiazda Bękartów wojny, Alexander Fehling.

Rozliczeniowe kino historyczne, które dotyka problemu powojennego tabuizowania historii i ukrywania sprawców w Niemczech.

Niemcy, koniec lat 50. XX wieku. Johann Radmann to młody i idealistycznie usposobiony prokurator, który pragnie jednoznacznego potępienia i rozliczenia nazistowskich zbrodni. Gdy natrafia na sprawę Charlesa Schulza, nauczyciela, w którym były więzień rozpoznał jednego z oprawców z obozu koncentracyjnego w Auschwitz, Radmann widzi w tym możliwość symbolicznego oczyszczania kraju z grzechów przeszłości. Okazuje się jednak, iż część dawnych nazistowskich dygnitarzy zadomowiła się już na dobre w nowej rzeczywistości i sabotuje wszelkie próby prokuratora. Mężczyzna będzie musiał przekroczyć wiele granic, by osiągnąć swój cel…

Labirynt kłamstw Giulia Ricciarellego skupia się na śledztwie i przygotowaniu do tzw. procesów frankfurckich, które rozpoczęły się w RFN w 1963 roku. Tzw. drugi proces oświęcimski przeciwko członkom załogi kompleksu obozowego Auschwitz został wytoczony przez państwo niemieckie. Historie większości postaci w filmie to odwzorowanie autentycznych biografii.

Reżyseria

Giulio Ricciarelli

Język

niemiecki

Kraj

Niemcy

Polecamy również

Obrazy bez autora
Werk ohne Autor 3h 5m 2018
Sons of Denmark
Danmarks sønner 2h 3m 2019
Błąd systemu
Systemsprenger 1h 58m 2020
Sny wędrownych ptaków
Pájaros de verano 2h 5m 2019
Wyrok bez winy
Foster Boy 1h 49m 2019

Download the app to view your purchased content!