Linki ułatwień dostępu

AMAZONIA. PRZYGODA MAŁPKI SAI
AMAZONIA, reż. Thierry Ragobert, Francja/Brazylia 2013, 79’
Niezwykła przygoda z ekologicznym przesłaniem dla całej rodziny. Piękna i fascynująca wyprawa w głąb największej dżungli na Ziemi, po której przewodniczką staje się wychowana w mieście małpka kapucynka. Film został zrealizowany w autentycznej scenerii amazońskiego lasu deszczowego, bez użycia efektów specjalnych, za to z lokalną fauną (od papug, motyli i rzecznych delfinów, po krokodyle i panterę). Nie ma w nim dialogów – zastępują je odgłosy przyrody oraz niezwykła ekspresja przedstawionych w filmie zwierząt.
Film rekomendowany dla dzieci od 6 roku życia.

KACPER I EMMA NA SAFARI
KARSTEN OG PETRA PÅ SAFARI, reż. Arne Lindtner Næss, Norwegia 2015, 80’
Kolejna odsłona uwielbianej przez przedszkolaki oraz najmłodszych uczniów opowieści o dwójce przyjaciół przeżywających niezwykłe przygody. Tym razem, Kacper i Emma (oraz ich urocze pluszaki: Lew Leo i Pani Królik) pojadą do Afryki, gdzie na własne oczy zobaczą dzikie zwierzęta oraz pomogą pewnemu lwiątku wrócić do swojej mamy. Bohaterowie nauczą się także jak mądrze pomagać przyrodzie, dlaczego należy ją cenić i szanować oraz przekonają się, jak ważną wartością jest przyjaźń.
Film rekomendowany dla dzieci od 4 roku życia.

KAPITAN MORTEN I KRÓLOWA PAJĄKÓW
CAPTAIN MORTEN AND THE SPIDER QUEEN, reż. Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt, Estonia/Belgia/Irlandia/Wielka Brytania 2018, 79’
Zachwycająca wizualnie animacja ukazująca potęgę dziecięcej wyobraźni, ucząca samodzielności oraz przypominająca o znaczeniu relacji rodzinnych. Mały Morten, tęskniący za przebywającym na morzu tatą, pragnie uciec od surowej ciotki, która się nim opiekuje. Za sprawą niezwykłego wynalazku chłopiec zmniejsza się do wielkości owada i zostaje kapitanem samodzielnie skonstruowanego statku. Czy sprosta roli przywódcy? Jak poradzi sobie z Królową Pająków oraz jej świtą?
Film rekomendowany dla dzieci od 6 roku życia.

PRZYGODY CHROBOTKA I KŁOPOTKA
TURILAS & JÄÄRÄ, reż. Mariko Härkönen, Ismo Virtanen, Finlandia 2001, 65’
Zrealizowany w technice poklatkowej animacji lalkowej film jest pochwałą przyjaźni mimo dzielących nas różnic, kładzie nacisk na wspólnotowość oraz zachęca do dbałości o naturę. To pełen humoru, pozbawiony dialogów serial, będący świetną rozrywką dla widzów w każdym wieku.

PETTSON I FINDUS - NAJLEPSZA GWIAZDKA
PETTERSSON UND FINDUS 2 - DAS SCHÖNSTE WEIHNACHTEN ÜBERHAUT, reż. Ali Samadi Ahadi, Niemcy 2016, 82’
Ciepły i wzruszający film aktorski z elementami animowanymi, stanowiący doskonałe uzupełnienie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Produkcja pomoże małym widzom wczuć się w świąteczną atmosferę, zachęci do włączania się w domowe obowiązki oraz spędzania ważnych uroczystości wspólnie z bliskimi i przyjaciółmi.

PETTSON I FINDUS - MAŁY KŁOPOT, WIELKA PRZYJAŹŃ
PETTERSSON UND FINDUS – KLEINER QUÄLGEIST, GROSSE FREUNDSCHAFT, reż. Ali Samadi Ahadi, Niemcy 2014, 89’
Urocza, zabawna i zajmująca opowieść o nowych przyjaźniach, różnicach charakterów i szukaniu wspólnego języka z pozornie całkiem innymi osobowościami. Pełen energii kot Findus zaburza spokojne życie staruszka Pettsona. Choć znika z niego rutyna i przewidywalność, to pojawia się zabawa, bliskość i przyjaźń, za którymi starszy mężczyzna bardzo tęsknił.

PETTSON I FINDUS - WIELKA WYPROWADZKA
PETTERSSON UND FINDUS - FINDUS ZIEHT UM, reż. Ali Samadi Ahadi, Niemcy 2018, 81’
Coraz większy i starszy Findus czuje potrzebę wyprowadzki z domu i zyskania samodzielności. Okazuje się jednak, że “bycie na swoim” wcale nie jest takie proste. Kolejna odsłona przygód Pettsona i Findusa skupia się na rodzinie, oferowanym przez nią wsparciu oraz wyzwaniami, z jakimi wiąże się dorastanie.

Kolekcje

Szkoła podstawowa, klasy 1-3

Edukacja filmowa: szkoła podstawowa, klasy 1-3
Pettson i Findus – Mały kłopot, wielka przyjaźń
1h 29m Pettersson und Findus – Kleiner Quälgeist, große Freundschaft 2014
Pettson i Findus - Najlepsza Gwiazdka
1h 21m Pettersson und Findus - Das schönste Weihnachten überhaupt 2016

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.