Linki ułatwień dostępu

Zimowy sen

3h 16m Kış uykusu 2014

MFF w Cannes 2014: Złota Palma oraz nagroda krytyki filmowej FIPRESCI
Europejskie Nagrody Filmowe 2014 - 3 nominacje: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz
Turecki kandydat do Oscara 2015

Aydin, emerytowany aktor, prowadzi mały hotel w centralnej Anatolii. Towarzyszy mu młoda żona Nihal oraz siostra Necla. Zimą, w miarę jak śnieg pokrywa step, hotel staje się schronieniem, ale także sceną ich dramatów.

Film jest studium relacji trzech bliskich, ale odosobnionych i zdanych na siebie osób - ich oczekiwań, lęków, wzajemnych pretensji i zależności. Oszołamiające plenery Kapadocji kontrastują z kameralnym portretem małżeńskim, opartym na pełnych napięcia, mistrzowskich dialogach.

Nuri Bilge Ceylan jest jednym jednym z najbardziej cenionych reżyserów współczesnego kina. Zimowy sen to już druga Złota Palma w dorobku reżysera - pierwszą otrzymał za reżyserię filmu Trzy małpy. Z kolei Uzak oraz Pewnego razu w Anatolii otrzymały nagrody Grand Prix canneńskiego festiwalu. W swojej dotychczasowej karierze Nuri Bilge Ceylan był nagradzany na festiwalach w Cannes, Berlinie, Karlowych Warach, San Sebastian. Łącznie zdobył 13 nagród, a także liczne nominacje, w tym do nagród Film Independent i Europejskiej Nagrody Filmowej.

Reżyseria

Nuri Bilge Ceylan

Języki

turecki, angielski

Napisy

polskie

Kraje

Turcja, Niemcy, Francja

Polecamy również

Biały, biały dzień
1h 49m Hvítur hvítur dagur 2020
Powrót Bena
1h 44m Ben is Back 2019

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.