wcag_skip_links_header

Undine

Undine 1h 30m 2020

MFF w Berlinie 2020: Srebrny Niedźwiedź dla najlepszej aktorki (Paula Beer), Nagroda FIPRESCI
Europejskie Nagrody Filmowe 2020: nominacje: najlepszy film, najlepsza aktorka (Paula Beer)
Niemieckie Nagrody Filmowe: nominacje: najlepszy film, najlepszy dźwięk
Montclaire Film Festival: nagroda dla najlepszej aktorki (Paula Beer)

Undine Wibeau jest historyczką i pracuje jako przewodniczka w jednym z berlińskich muzeów, przybliżając zagranicznym gościom dzieje tego fascynującego miasta. Sama zajmuje niewielkie mieszkanie na Alexanderplatz, prowadząc z pozoru zupełnie normalne i ułożone życie.

Z osobą bohaterki związany jest jednak stary nordycki mit o zamieszkujących jeziora i rzeki istotach, które surowo karzą zdradzających je kochanków. Kiedy zatem Johannes zostawia Undine dla innej kobiety, jego los wydaje się przesądzony. Bohaterka jest przekonana, że nie ma wyboru aż do momentu, kiedy zakochuje się w niedawno poznanym Christophie. Niewinne uczucie między nimi rozwija się, ale kiedy mężczyzna zaczyna podejrzewać, że Undine przed czymś ucieka, na tej relacji pojawia się niebezpieczna rysa. Nadchodzi czas konfrontacji.

Uchodzący za jednego z najciekawszych niemieckich reżyserów Christian Petzold w swoim nowym filmie odważnie miesza porządki, konfrontując współczesną historię z potęgą mitu. Zrealizowana z dużą dbałością o każdy inscenizacyjny szczegół, pełna symboli opowieść o miłości i przeznaczeniu nabiera przez to uniwersalnego wymiaru. Także za sprawą przekonujących ról Pauli Beer i Franza Rogowskiego, z którymi Petzold pracował już przy swoim poprzednim filmie Tranzyt.

Reżyseria

Christian Petzold

Języki

niemiecki, angielski

Kraje

Niemcy, Francja

Polecamy również

Tranzyt
Transit 1h 41m 2018
Walc w alejkach
In den Gängen 2h 5m 2018
Porto
Porto 1h 16m 2016
Obrazy bez autora
Werk ohne Autor 3h 5m 2018
Frantz
Frantz 1h 55m 2016

Download the app to view your purchased content!