wcag_skip_links_header

Tranzyt

Transit 1h 41m 2018

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie: konkurs główny
Nagrody krytyków filmowych Indiwire: najlepszy film wchodzący do kin w USA w 2019 r. (2. miejsce)

Wstrząsający dramat z życia europejskich uchodźców w czasach nazizmu. Prezentowany w Konkursie Głównym ubiegłorocznego festiwalu w Berlinie, dramat wybitnego niemieckiego reżysera Christiana Petzolda, autora Feniksa i Barbary.

Bohaterem filmu jest Georg, który w trakcie ucieczki z Francji po inwazji nazistowskiej przejmuje tożsamość zmarłego pisarza, którego dokumenty zdobył przypadkowo. Utknąwszy w Marsylii, Georg spotyka młodą kobietę, Marie, desperacko poszukującą zaginionego męża – człowieka, pod którego podszywa się Georg…

Tranzyt to nie tylko niezwykle realistyczny obraz nazistowskiego terroru osadzonego we współczesnej scenografii. Reżysera interesuje przede wszystkim skłaniająca do refleksji analogia między losem ówczesnych uchodźców europejskich a obecną falą migracji do Europy. Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści Anny Seghers „Tranzyt”, wydanej po raz pierwszy w 1944r.

W głównych rolach występują znakomici niemieccy aktorzy: Franz Rogowski, znany m.in. z Victorii Sebastiana Schippera i Happy End Michaela Hanekego, oraz aktorskie odkrycie ubiegłego sezonu, Paula Beer, gwiazda historycznego romansu Frantz François Ozona.

Reżyseria

Christian Petzold

Języki

niemiecki, francuski

Kraje

Niemcy, Francja

Polecamy również

Labirynt kłamstw
Im Labyrinth des Schweigens 2h 4m 2014
W ułamku sekundy
Aus dem Nichts 1h 47m 2017
Sons of Denmark
Danmarks sønner 2h 3m 2019
Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy
Îmi este indiferent daca în istorie vom intra ca barbari 2h 20m 2018
Walc z Baszirem
Vals im Bashir 1h 27m 2008

Download the app to view your purchased content!