Linki ułatwień dostępu

Szalony świat Louisa Waina

1h 55m The Electrical Life Of Louis Wain 2021

Niesamowita historia życia i twórczości Louisa Waina – ekscentrycznego artysty geniusza, który miał prawdziwego kota na punkcie kotów i swoją miłością do tych zwierząt zaraził całą Anglię, a z czasem cały świat.

Szalony świat Louisa Waina to chwytająca za serce, sensualna opowieść o miłości, szaleństwie, nieskrępowanej wyobraźni i zdumiewającym talencie mężczyzny, który – jak nikt przed nim w historii – wiedział i rozumiał… jak namalować kota.

Ekscentryczny rysownik Louis Wain (Benedict Cumberbatch) z trudem wiąże koniec z końcem, żyjąc pod jednym dachem z matką i pięcioma siostrami. Sytuację rodzinną ratuje dopiero zatrudnienie guwernantki Emily (Claire Foy). Piękna kobieta z miejsca kradnie serce artysty, stając się jego muzą, kochanką i w końcu żoną. Niestety widmo obyczajowego skandalu zmusza świeżo upieczonych małżonków do opuszczenia stolicy. Z dala od wielkiego miasta spada na nich kolejny cios – choroba Emily. Szukając ukojenia, Louis zanurza się w sztuce, tworząc dla ukochanej serię niezwykłych obrazów, których bohaterami są koty. Kiedy część jego prac zostaje opublikowana w prasie, w Anglii wybucha prawdziwe kocie szaleństwo, a Wain – z dnia na dzień – trafia na usta całego kraju. Czy wobec sławy i popularności, na które nie był gotowy, zdoła poradzić sobie z presją, ciemną stroną geniuszu i tym, co przyniesie mu los?

W roli głównej, w jednej z najciekawszych kreacji w karierze, etatowa gwiazda hitów Marvela – Benedict Cumberbatch (Dr Strange, Sherlock). Nominowanemu do Oscara aktorowi na dużym ekranie partnerują, m.in.: nagrodzona Złotym Globem odtwórczyni roli Królowej Elżbiety II z serialu The CrownClaire Foy, twórca globalnych przebojów Jojo Rabbit i Thor: RagnarokTaika Waititi oraz ikona mrocznego rocka, muzyk i kompozytor – Nick Cave.

Reżyseria

Will Sharpe

Dystrybucja

Kino Świat

Języki

angielski, lektor PL

Napisy

polskie

Kraj

Wielka Brytania

Polecamy również

Co robimy w ukryciu
1h 26m What We Do in the Shadows 2014
Gra tajemnic
1h 55m The Imitation Game 2014
Sierpień w hrabstwie Osage
2h 1m August: Osage County 2013
Pokot
2h 8m Pokot 2016
IO
1h 26m EO 2022
Boscy
1h 55m Competencia oficial 2021

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.