wcag_skip_links_header

Pokot

Pokot 2h 8m 2016

Oscary 2018: polski kandydat do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego; Festiwal Filmowy w Gdyni 2017: Złote Lwy za najlepszą reżyserię (Agnieszka Holland, Kasia Adamik) i najlepszą charakteryzację (Janusz Kaleja); Berlinale 2017: udział w konkursie głównym, Srebrny Niedźwiedź - Nagroda im. Alfreda Bauera (Agnieszka Holland)

Główną bohaterką jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka, pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada - kłusownika. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości. Wszystkich łączyła ta sama pasja – polowanie. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo. Czy to możliwe, że myśliwi stali się zwierzyną?

Najnowszy film Agnieszki Holland (W ciemności) na podstawie nominowanej do Literackiej Nagrody NIKE powieści Prowadź swój pług przez kości umarłych autorstwa Olgi Tokarczuk. Dwukrotna laureatka tej nagrody (Bieguni, Księgi Jakubowe) jest również współautorką scenariusza do filmu.

Reżyseria

Agnieszka Holland

Język

polski

Kraje

Polska, Czechy

Polecamy również

Frances Ha
Frances Ha 1h 26m 2012
Słodki koniec dnia
Dolce fine giornata 1h 37m 2019

Download the app to view your purchased content!