Linki ułatwień dostępu

Pokot

2h 8m Pokot 2016

Oscary 2018: polski kandydat do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego; Festiwal Filmowy w Gdyni 2017: Złote Lwy za najlepszą reżyserię (Agnieszka Holland, Kasia Adamik) i najlepszą charakteryzację (Janusz Kaleja); Berlinale 2017: udział w konkursie głównym, Srebrny Niedźwiedź - Nagroda im. Alfreda Bauera (Agnieszka Holland)

Główną bohaterką jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka, pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada - kłusownika. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości. Wszystkich łączyła ta sama pasja – polowanie. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo. Czy to możliwe, że myśliwi stali się zwierzyną?

Najnowszy film Agnieszki Holland (W ciemności) na podstawie nominowanej do Literackiej Nagrody NIKE powieści Prowadź swój pług przez kości umarłych autorstwa Olgi Tokarczuk. Dwukrotna laureatka tej nagrody (Bieguni, Księgi Jakubowe) jest również współautorką scenariusza do filmu.

Reżyseria

Agnieszka Holland

Język

polski

Kraje

Polska, Czechy

Polecamy również

Słodki koniec dnia
1h 37m Dolce fine giornata 2019

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.