Linki ułatwień dostępu

Powitanie słońca

1h 30m Debout 2019

Filmowi towarzyszy sesja jogi przygotowana przez Szkołę Jogi Mayura - nagranie dostępne jest w sekcji Materiały dodatkowe pod opisem filmu.

Widzieliście kiedyś ortodoksyjnego żyda, mordercę w celi śmierci, Masaja praktykujących jogę? Powitanie słońca to intrygujący dokument o odkrywaniu uniwersalnej siły jogi.

Reżyser odwiedza różne miejsca na ziemi, pokazując, jak dużą rolę może odgrywać joga w życiu osób różnych kultur.

Tuż po czterdziestce życie Stephane’a Haskella, utalentowanego fotoreportera i dokumentalisty, stanęło na głowie. Mężczyzna, u którego zdiagnozowano ciężką chorobę, został sparaliżowany. Tam, gdzie lekarze bezradnie rozkładali ręce, a tradycyjna medycyna nie dawała wielkich nadziei na powrót do zdrowia, szansa niespodziewanie pojawiła się za sprawą… jogi.

Przełomowym momentem było dla Haskella spotkanie z Teresą Poulsen, za namową której zgłębił nie tylko tajniki, ale i filozofię, jaka kryje się za jogą. Stopniowo ból, zniechęcenie i brak cierpliwości zastępowała coraz większa wiara oraz empatia w stosunku do ludzi pokrzywdzonych przez los podobnie jak reżyser. To właśnie z tych inspiracji narodziła się idea nakręcenia dokumentu, będącego połączeniem osobistej historii z szerszym spojrzeniem na fenomen jogi.

By go w pełni zrozumieć, Haskell wyrusza w podróż po świecie, odwiedzając miejsca, jakie pewnie nie przyszłyby nam w tym kontekście do głowy. Od celi śmierci w słynnym amerykańskim więzieniu San Quentin po Kenię, gdzie – jak się okazuje – Masajowie praktykują jogę od wieków. Rozmawia z parą Żydów, którzy drogę do judaizmu odnaleźli… poprzez jogę. Te doświadczenia pozwalają reżyserowi spojrzeć z nieco innej perspektywy nie tylko na zachodnią kulturę, ale i własne życie.

Po obejrzeniu filmu zachęcamy do wzięcia udziału w sesji jogi przygotowanej przez Szkołę Jogi Mayura - znaleźć ją można poniżej, w sekcji Materiały dodatkowe.

Szkoła Jogi Mayura

Reżyseria

Stéphane Haskell

Języki

francuski, angielski

Napisy

Polish

Kraj

Francja

Materiały dodatkowe

Sesja jogi (Malwina Rzonca - Szkoła Jogi Mayura)

36m

SESJĘ JOGI prowadzi Malwina Rzonca ze Szkoły Jogi Mayura w Krakowie.

Malwina Rzonca - jogę praktykuje regularnie od roku 2000. Uczyła się w szkole Beaty Jamińskiej i Konrada Kocota. Współzałożycielka Szkoły Jogi Mayura.

Szkoła Jogi Mayura, oprócz zajęć stacjonarnych w Krakowie, oferuje również zajęcia online - polecamy!

Szkoła Jogi Mayura

ul. Krupnicza 82, Kraków

www.jogawkrakowie.pl

Szkoła Jogi Mayura

Polecamy również

Dreamland
1h 25m Dreamland 2018
Jutro albo pojutrze
1h 40m Minding the Gap 2019
Mistrzynie życia duchowego. Buddyzm, Sri Lanka, rewolucja
1h 8m Bhikkhunī – Buddhism Sri Lanka Revolution 2018

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.