Linki ułatwień dostępu

Powitanie słońca

1h 30m Debout 2019

Filmowi towarzyszy sesja jogi przygotowana przez Szkołę Jogi Mayura - nagranie dostępne jest w sekcji Materiały dodatkowe pod opisem filmu.

Widzieliście kiedyś ortodoksyjnego żyda, mordercę w celi śmierci, Masaja praktykujących jogę? Powitanie słońca to intrygujący dokument o odkrywaniu uniwersalnej siły jogi.

Reżyser odwiedza różne miejsca na ziemi, pokazując, jak dużą rolę może odgrywać joga w życiu osób różnych kultur.

Tuż po czterdziestce życie Stephane’a Haskella, utalentowanego fotoreportera i dokumentalisty, stanęło na głowie. Mężczyzna, u którego zdiagnozowano ciężką chorobę, został sparaliżowany. Tam, gdzie lekarze bezradnie rozkładali ręce, a tradycyjna medycyna nie dawała wielkich nadziei na powrót do zdrowia, szansa niespodziewanie pojawiła się za sprawą… jogi.

Przełomowym momentem było dla Haskella spotkanie z Teresą Poulsen, za namową której zgłębił nie tylko tajniki, ale i filozofię, jaka kryje się za jogą. Stopniowo ból, zniechęcenie i brak cierpliwości zastępowała coraz większa wiara oraz empatia w stosunku do ludzi pokrzywdzonych przez los podobnie jak reżyser. To właśnie z tych inspiracji narodziła się idea nakręcenia dokumentu, będącego połączeniem osobistej historii z szerszym spojrzeniem na fenomen jogi.

By go w pełni zrozumieć, Haskell wyrusza w podróż po świecie, odwiedzając miejsca, jakie pewnie nie przyszłyby nam w tym kontekście do głowy. Od celi śmierci w słynnym amerykańskim więzieniu San Quentin po Kenię, gdzie – jak się okazuje – Masajowie praktykują jogę od wieków. Rozmawia z parą Żydów, którzy drogę do judaizmu odnaleźli… poprzez jogę. Te doświadczenia pozwalają reżyserowi spojrzeć z nieco innej perspektywy nie tylko na zachodnią kulturę, ale i własne życie.

Po obejrzeniu filmu zachęcamy do wzięcia udziału w sesji jogi przygotowanej przez Szkołę Jogi Mayura - znaleźć ją można poniżej, w sekcji Materiały dodatkowe.

Szkoła Jogi Mayura

Reżyseria

Stéphane Haskell

Języki

francuski, angielski

Napisy

Polish

Kraj

Francja

Materiały dodatkowe

Sesja jogi (Malwina Rzonca - Szkoła Jogi Mayura)

36m

SESJĘ JOGI prowadzi Malwina Rzonca ze Szkoły Jogi Mayura w Krakowie.

Malwina Rzonca - jogę praktykuje regularnie od roku 2000. Uczyła się w szkole Beaty Jamińskiej i Konrada Kocota. Współzałożycielka Szkoły Jogi Mayura.

Szkoła Jogi Mayura, oprócz zajęć stacjonarnych w Krakowie, oferuje również zajęcia online - polecamy!

Szkoła Jogi Mayura

ul. Krupnicza 82, Kraków

www.jogawkrakowie.pl

Szkoła Jogi Mayura

Polecamy również

Antropocen: Epoka człowieka
1h 27m Anthropocene: The Human Epoch 2019
Dreamland
1h 25m Dreamland 2018
Jutro albo pojutrze
1h 40m Minding the Gap 2019
Mistrzynie życia duchowego. Buddyzm, Sri Lanka, rewolucja
1h 8m Bhikkhunī – Buddhism Sri Lanka Revolution 2018
Spacer po wodzie
1h 40m Walking on Water 2018

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!