Linki ułatwień dostępu

Dreamland

1h 25m Dreamland 2018

Filmowi towarzyszy rejestracja spotkania z reżyserem, Staszkiem Berbeką - nagranie dostępne jest w sekcji Materiały dodatkowe pod opisem filmu.

Krakowski Festiwal Filmowy 2018: Konkurs polski; Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem 2018: najlepszy film polski, Nagroda Publiczności

W dokumencie Stanisława Berbeki odżywają wspomnienia o ojcu reżysera – Macieju Berbece. Dzięki relacjom świadków wypraw, wspomnieniom najbliższych oraz archiwalnym nagraniom (filmowym oraz dźwiękowym) przybliżamy się do sposobu myślenia wybitnego polskiego himalaisty i podróżnika. Wśród opowieści o rodzinie, wyznawanych przez Berbekę wartościach oraz najważniejszych wyprawach pojawia się także wątek zimowej wyprawy na Broad Peak. 5 marca 2013 roku bohater filmu osiągnął swój wymarzony cel, jednak zginął podczas próby zejścia ze szczytu.

REŻYSER O FILMIE: Nie zdążyłem porozmawiać z tatą o wielu rzeczach. Pomyślałem, że przy okazji filmu dowiem się tego, czego o nim nie wiem. Rozmowy z babcią, naszą rodziną, przyjaciółmi i znajomymi taty coraz bardziej mnie do niego zbliżały. Potem pojawił się mój synek Tadzio i oczywistym stało się, że muszę zrobić ten film dla niego. Stanisław Berbeka

Reżyseria

Stanisław Berbeka

Dźwięk

5.1

Język

polski

Napisy

English, Deutsch

Kraj

Polska

Materiały dodatkowe

Spotkanie ze Staszkiem Berbeką z 22 maja 2020

1h 28m

Zapis spotkania z reżyserem dokumentu Dreamland, Staszkiem Berbeką, które odbyło się 22 maja 2020 roku online po projekcji filmu w E-Kinie Pod Baranami. Rozmowę poprowadził Bartek Dobroch - współpracujący z “Tygodnikiem Powszechnym” dziennikarz, przewodnik górski i współautor książki o tragedii na Broad Peak (Broad Peak. Niebo i piekło).

Polecamy również

53 wojny
1h 23m 53 wojny 2018
Jurek
1h 20m Jurek 2014
Ostatnia góra
1h 22m 2019
Biały, biały dzień
1h 49m Hvítur hvítur dagur 2020
Biegacze
1h 12m Biegacze 2017

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.