Linki ułatwień dostępu

Peter von Kant

1h 24m Peter von Kant 2022
The Society of LGBTQ Entertainment Critics 2023: Nagroda Doriana – Najlepszy Film LGBTQ Roku
FilmOut San Diego 2022: Najlepszy Film Międzynarodowy
MFF w Berlinie 2022 - nominacje: Złoty Niedźwiedź, Teddy Award
MFF w San Sebastián 2022 - nominacja: Najlepszy film

Ponad dwadzieścia lat po reżyserskim debiucie opartym na sztuce Rainera Wernera Fassbindera Krople wody na rozpalonych kamieniach François Ozon wraca do jednego ze swoich wielkich mistrzów.

Jego nowy film to zrealizowana w doborowej obsadzie – Denis Ménochet, Isabelle Adjani, Hanna Schygulla – autorska wariacja na temat Gorzkich łez Petry von Kant (1972). Oryginalna, zabawna, prowokacyjna, ironiczna, czyli dokładnie taka, jakiej można było się spodziewać po François Ozonie.

Akcja nowego filmu François Ozona rozgrywa się w 1972 roku w Kolonii. Peter (w tej roli nominowany do Cezara Denis Ménochet) to uznany europejski reżyser, który całe dnie spędza w swojej luksusowej rezydencji, pracując nad scenariuszem kolejnej produkcji. Jednym z zawsze mile widzianych gości jest Sidonie (Isabelle Adjani), jego dawna muza, próbująca w ostatnich latach szczęścia w Hollywood.

Tym razem kobieta nie przyszła jednak sama, a towarzyszy jej młody chłopak, którego poznała w trakcie jednej z egzotycznych podróży. Przystojny dwudziestotrzyletni Amir od pierwszej chwili robi na Peterze piorunujące wrażenie. Bohater zakochuje się bez pamięci w atrakcyjnym młodzieńcu, a relacja między mężczyznami szybko zaczyna wykraczać poza sprawy zawodowe. Świadomy szansy na odmianę swojego losu Amir poczyna sobie coraz pewniej w towarzystwie mentora, stopniowo zaczynając dominować nad bezradnym w obliczu gwałtownego uczucia Peterem.

Reżyseria

François Ozon

Język

francuski

Napisy

Polish

Kraj

Francja

Polecamy również

Podwójny kochanek
1h 50m L'amant double 2017
Moja zbrodnia
1h 42m Mon crime 2022
Wszystko poszło dobrze
1h 50m Tout s’est bien passé 2021
Lato '85
1h 40m Été 85 2019
Frantz
1h 55m Frantz 2016

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.