wcag_skip_links_header

Podwójny kochanek

L'amant double 1h 50m 2017

MFF w Cannes 2017: udział w konkursie głównym

Nie daj się zwieść pozorom.

Podwójny kochanek to perfekcyjnie zrealizowany zmysłowy thriller, którym twórca Basenu, Młodej i pięknej oraz 5×2 powraca w szczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem. Światowa krytyka przyrównała najnowszy film François Ozona do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak Dziecko Rosemary czy Wstręt. Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie francuski reżyser, sprawiły, że Podwójny kochanek spotkał się z entuzjastyczną reakcją widzów festiwalu w Cannes.

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.

Film jest przeniesioną we francuskie realia ekranizacją kryminalnej powieści “Lives of the Twins” Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith. Porusza ulubione tematy amerykańskiej pisarki: tajemnic ludzkiej natury, seksu i mrocznych stron osobowości.

Reżyseria

François Ozon

Język

francuski

Napisy

Polish

Kraje

Francja, Belgia

Polecamy również

Climax
Climax 1h 37m 2018
Duke of Burgundy. Reguły pożądania
The Duke of Burgundy 1h 44m 2014
Frantz
Frantz 1h 55m 2016
Kochanek królowej
En kongelig affære 2h 17m 2012
Poznajmy się jeszcze raz
La belle époque 1h 50m 2019

Download the app to view your purchased content!