wcag_skip_links_header

Mowa ptaków

Mowa ptaków 2h 18m 2019

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2019: Nagroda Jury Młodzieżowego

Mowa ptaków to ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. W filmie zobaczymy prawdziwą plejadę gwiazd, między innymi Sebastiana Fabijańskiego, Andrzeja Chyrę, Borysa Szyca, Martę Żmudę-Trzebiatowską i wcielającego się w filmowe alter ego Andrzeja Żuławskiego Daniela Olbrychskiego.

Mowa ptaków to niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. Mowa ptaków jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące.

Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Andrzej Żuławski pracował wcześniej między innymi przy Na srebrnym globie i Szamance. Mowa ptaków jest dzięki temu wspaniałym hołdem dla jednego z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykłym komentarzem na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa.

Reżyseria

Xawery Żuławski

Język

polski

Kraj

Polska

Polecamy również

Atak paniki
Atak paniki 1h 39m 2017
Disco Polo
Disco Polo 1h 48m 2015
Pomiędzy słowami
Beyond Words 1h 25m 2017
Supernova (2019)
Supernova 1h 18m 2019
Szarlatan
Šarlatán 1h 58m 2020
Wieża. Jasny dzień.
Wieża. Jasny dzień. 1h 51m 2018

Download the app to view your purchased content!