wcag_skip_links_header

Księżyc Jowisza

Jupiter holdja 2h 9m 2017

MFF w Cannes 2017: Konkurs Główny
Manaki Brothers – Międzynarodowy Festiwal Operatorów Filmowych 2017: Złota Kamera dla najlepszego operatora (Marcell Rév)
Międzynarodowy Festiwal Kina Fantastycznego w Sitges 2017: Grand Prix, najlepsze efekty specjalne
L'Etrange Festival 2017: Grand Prix
Austin Fantastic Fest 2017: najlepszy reżyser (Kornél Mundruczó)

Księżyc Jowisza, film Kornela Mundruczó, to unikalne połączenie trzymającego w napięciu kina akcji z odważnym filmem artystycznym. Film miał swoją światową premierę w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie wzbudził skrajne reakcje – od entuzjazmu po oburzenie – ale nikogo nie pozostawił obojętnym. Otrzymał również główną nagrodę oraz nagrodę za najlepsze efekty specjalne na najważniejszym międzynarodowym festiwalu kina fantastycznego w katalońskim Sitges.

Aryan zostaje postrzelony podczas nielegalnego przekraczania granicy. Trafia do obozu o zaostrzonym rygorze, gdzie odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Kiedy opiekujący się nim cyniczny lekarz dowiaduje się, że chłopak potrafi lewitować, pomaga mu w ucieczce. Jest przekonany, że na cudownych zdolnościach przybysza znikąd, którego wiele osób bierze za anioła, można zbić fortunę.

Księżyc Jowisza to siódmy film w dorobku młodego węgierskiego reżysera, twórcy Białego Boga i Delty, a zarazem już piąte jego dzieło w Konkursie Głównym MFF w Cannes. Opowieść z pogranicza baśni i fantastyki naukowej, która ukazuje najbliższą przyszłość ogarniętej kryzysem Europy.

Księżyc Jowisza to porażająca wizualnie opowieść, która ukazuje najbliższą przyszłość ogarniętej kryzysem Europy.

Reżyseria

Kornél Mundruczó

Język

węgierski

Napisy

Polish

Kraje

Węgry, Niemcy

Polecamy również

Biały Bóg
Fehér isten 1h 59m 2014
Najgorsze wiersze świata
Rossz versek 1h 37m 2018
Dusza i ciało
Testről és lélekről 1h 56m 2017
Sons of Denmark
Danmarks sønner 2h 3m 2019
Supernova (2019)
Supernova 1h 18m 2019

Download the app to view your purchased content!