wcag_skip_links_header

Najgorsze wiersze świata

Rossz versek 1h 37m 2018

Węgierski Tydzień Filmowy 2019nagroda Grand Prize, najlepszy reżyser, najlepsza aktorka drugoplanowa (Lili Monori), najlepszy montaż; Festiwal Filmowców Komediowych w Monte Carlo 2019Nagroda Jury za najlepszy film; Forum Kina Europejskiego CINERGIA 2019nagroda publiczności (2. miejsce)

Lekka opowieść o ciężkich problemach, czyli jak (i czy w ogóle da się) zbudować trwałą i głęboką relację.

Życie 33-letniego Tamása w jednej chwili staje na głowie. Rzuca go dziewczyna, w efekcie czego zdesperowany mężczyzna postanawia zamienić Paryż na rodzinny Budapeszt.

Powrót w dobrze znane mu rejony ma pomóc bohaterowi dojść do siebie i zapomnieć o nieszczęśliwej miłości. Swoistą terapią okazuje się dla Tamása podróż sentymentalna do czasów dzieciństwa i dorastania. Wspomnienia to nie tylko poszukiwanie różnych odcieni miłości, ale i próba zrozumienia sytuacji, w której się aktualnie znalazł. Mężczyzna szybko się przekonuje, jak wielki wpływ w kształtowaniu osobowości, tożsamości ma nasza przeszłość. Dzięki temu zaczyna uświadamiać sobie, jak skomplikowane i czasami zupełnie niezrozumiałe bywają ludzkie relacje.

Obrazując różne oblicza swojego bohatera, węgierski reżyser Gábor Reisz (jest tu też scenarzystą i aktorem) tworzy uniwersalną opowieść o otaczającym nas świecie, w którym ludzie nie potrafią budować trwałych i głębokich relacji. Nie stroni przy tym od humoru, ironii czy absurdu idealnie utrzymując proporcje pomiędzy komedią a dramatem.

Reżyseria

Gábor Reisz

Dźwięk

5.1

Języki

węgierski, francuski, niemiecki, polski

Napisy

polskie

Kraj

Węgry

Polecamy również

Aquarius
Aquarius 2h 22m 2016
Dusza i ciało
Testről és lélekről 1h 56m 2017
Fokstrot
Foxtrot 1h 53m 2017
Jutro albo pojutrze
Minding the Gap 1h 40m 2019
Kwiat wiśni i czerwona fasola
An 1h 53m 2015