wcag_skip_links_header

Kłamstewko

The Farewell 1h 40m 2020

Złote Globy 2020: Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Awkwafina), Najlepszy film zagraniczny - nominacja
BAFTA 2020 - nominacja: Najlepszy film nieanglojęzyczny
Critic’s Choice 2020 - nominacje: Najlepsza komedia, Najlepsza aktorka, Najlepsza aktorka drugoplanowa, Najlepszy scenariusz oryginalny

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego Między słowami Sofii Coppoli. W rolach głównych: nagrodzona Złotym Globem Awkwafina i niesamowita Shuzhen Zhao, która za rolę ukochanej babci Nai Nai zdobyła statuetkę Film Independent Spirit Awards.

Reżyseria

Lulu Wang

Języki

mandaryński, angielski, japoński, włoski

Napisy

Polish

Kraje

Chiny, USA

Polecamy również

Minari
Minari 1h 55m 2020
Służąca
Ah-ga-ssi 2h 18m 2016
Płomienie
Beo-ning 2h 28m 2018
Mirai
Mirai no Mirai 1h 40m 2017
Jak ojciec i syn
Soshite chichi ni naru 2h 0m 2013
Złodziejaszki
Manbiki Kazoku 2h 1m 2018

Download the app to view your purchased content!