Linki ułatwień dostępu

Płomienie

2h 28m Beo-ning 2018

Oscary 2019: koreański kandydat do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
MFF w Cannes 2018: Konkurs Główny, Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI), Nagroda Vulcain de L'Artiste-Technicien
Międzynarodowy Festiwal Operatorów Filmowych Manaki Brothers 2018: Złota Kamera dla najlepszego operatora (Kyung-Pyo Hong)

Jong-soo żyje z dorywczych prac w rodzinnym miasteczku położonym niedaleko Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej. Pewnego dnia spotyka Hae-mi, która twierdzi, że jest jego dawną koleżanką z klasy. Dziewczyna wyznaje, że w młodości bardzo go lubiła, ale on nigdy jej nie zauważał. Opowiada mu o planowanej podróży do Afryki i prosi go o zajęcie się kotem pod jej nieobecność. Kilka tygodni później zauroczony Jong-soo ma odebrać ją z lotniska, ale Hae-mi pojawia się w towarzystwie bogatego światowca Bena, którego poznała w Kenii. Z dnia na dzień nowy partner jego ukochanej budzi w chłopaku coraz większe podejrzenia.

Nazywany najsubtelniejszym thrillerem wszechczasów film Płomienie to luźna adaptacja opowiadania “Spalenie stodoły” światowej sławy japońskiego pisarza Harukiego Murakamiego. Twórcą filmu jest wybitny koreański reżyser Chang-dong Lee, który specjalnie dla tego projektu powrócił z emerytury. W jednej z głównych ról występuje Steven Yeun, gwiazda serialu The Walking Dead.

Reżyseria

Chang-dong Lee

Języki

koreański, angielski

Napisy

Polish

Kraj

Korea Południowa

Polecamy również

Zaginiona dziewczyna
1h 51m Yokogao 2019
Asako. Dzień i noc
1h 59m Netemo sametemo 2018
Frantz
1h 55m Frantz 2016
Służąca
2h 18m Ah-ga-ssi 2016
Parasite
2h 12m Gisaengchung 2019

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.