wcag_skip_links_header

Minari

Minari 1h 55m 2020

Oscary 2021 - wygrana: Najlepsza aktorka drugoplanowa (Youn Yuh-jung)
Oscary 2021 - nominacje: Najlepszy film, Najlepsza reżyseria (Lee Isaac Chung), Najlepszy aktor (Steven Yeun), Najlepszy scenariusz oryginalny
MFF Sundance 2019: Nagroda Publiczności i Nagroda Główna Jury
Nagrody BAFTA 2021 - nominacje: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepszy Reżyser, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa, Najlepszy Aktor Drugoplanowy, Najlepsza Obsada i Najlepsza Muzyka Oryginalna

W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma… kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami.

Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.

Zaskakująca i zawadiacka, a jednocześnie pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory, trafnie nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi.

Reżyseria

Lee Isaac Chung

Języki

koreański, angielski

Napisy

polskie

Kraj

Stany Zjednoczone

Materiały dodatkowe

Wprowadzenie do filmu

11m

Do filmu Minari wprowadza Sebastian Smoliński, kulturoznawca, krytyk filmowy współtwórca podcastu Foreign Correspondents: Deeper into Hitchcock. Prelekcja powstała w ramach przeglądu Watching America.

Polecamy również

Moja matka
Mia madre 1h 47m 2015
Na rauszu
Druk 1h 55m 2020
Parasite
Gisaengchung 2h 12m 2019
Płomienie
Beo-ning 2h 28m 2018
Służąca
Ah-ga-ssi 2h 18m 2016
Tom
Tom à la Ferme 1h 42m 2014

Download the app to view your purchased content!