wcag_skip_links_header

Człowiek delfin

Dolphin Man 1h 20m 2017

Człowiek delfin to niezwykła historia Jacques’a Mayola, jednego z największych nurków w historii, wielokrotnego rekordzisty świata w nurkowaniu głębinowym, który - by osiągnąć rekordowe wyniki - wykorzystywał techniki medytacji i praktykę jogi.

Jego skomplikowane życie osobiste, pasja do nurkowania, zaangażowanie w ochronę oceanu i rozległa wiedza na temat delfinów stały się inspiracją dla kultowego filmu Luca Bessona Wielki błękit. Teraz poznajemy go jeszcze bliżej.

Udajemy się w fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym i granicznym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Miami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę. Nurkowanie pozwoliło Mayolowi dotrzeć do granic ludzkiego ciała i odkryć głęboką więź człowieka z morzem.

Film splata wspaniałą współczesną fotografię podwodną w wykonaniu najlepszych na świecie nurków z intymnymi komentarzami przyjaciół Mayola, rodziny i mistrzów świata w nurkowaniu. Narratorem jest Jean-Marc Barr – odtwórca roli Mayola w Wielkim błękicie.

Człowiek delfin otrzymał Nagrodę Czytelników Co Jest Grane 24 na 15. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity.

Reżyseria

Lefteris Charitos

Dźwięk

5.1

Języki

angielski, włoski, francuski, japoński

Napisy

Polish

Kraje

Grecja, Kanada, Francja, Japonia

Polecamy również

Antropocen: Epoka człowieka
Anthropocene: The Human Epoch 1h 27m 2019
Mistrzynie życia duchowego. Buddyzm, Sri Lanka, rewolucja
Bhikkhunī – Buddhism Sri Lanka Revolution 1h 8m 2018
Powitanie słońca
Debout 1h 30m 2019
Ostatnia góra
1h 22m 2019

Download the app to view your purchased content!