Linki ułatwień dostępu

Czasem myślę o umieraniu

1h 31m Sometimes I Think About Dying 2023

Czasem myślę o umieraniu to pełna subtelnego humoru opowieść o pokonywaniu własnych ograniczeń, w której główną rolę gra gwiazda finałowej trylogii Gwiezdnych wojen Daisy Ridley. Film Rachel Lambert jest rozwinięciem wielokrotnie nagradzanego krótkiego metrażu Stefanie Abel Horowitz, który z kolei oparty był na sztuce Killers autorstwa Kevina Armento.

Fran (w tej roli Daisy Ridley) jest przykładem typowej introwertyczki. Mieszka sama, stroni od ludzi, mimo że w pracy jest na nich poniekąd skazana, a jakiekolwiek głębsze relacje napawają ją autentycznym przerażeniem. Do bólu uporządkowane życie kobiety wypełnia monotonia, a każdy dzień wygląda dokładnie tak samo. Śniadanie, kilka godzin spędzonych w biurze przed monitorem, powrót do domu, kolacja i sen.

Tyle że tak naprawdę nikt nie wie, o czym Fran przez cały ten czas rozmyśla. Sposób na pokonanie codziennej nudy ma dość oryginalny, a jest nim snucie fantazji na temat tego, w jakich okolicznościach mogłaby umrzeć. Od zwykłego wypadku samochodowego przez bardziej fantazyjne, a zarazem brutalne zdarzenia, jak chociażby uduszenie przez węża. Z tych makabrycznych rozmyślań bohaterkę wybija nowy kolega z pracy, Robert (Dave Merheje), który, ku jej zdziwieniu, nie tylko interesuje się Fran, ale w końcu postanawia zaprosić ją do kina.

Wbrew przygnębiającemu tytułowi sporo tu ciepła, subtelnego poczucia humoru i empatii. Będąca interesującą hybrydą gatunkową historia Fran to refleksyjna opowieść o pokonywaniu społecznych fobii i próbie radzenia sobie z własnymi ograniczeniami.

Reżyseria

Rachel Lambert

Język

angielski

Kraj

Stany Zjednoczone

Polecamy również

Parasite
2h 12m Gisaengchung 2019
Kuratorki cyklu Premiery Psychologiczne polecają
Odkupienie
1h 50m Mass 2021
Kłamstewko
1h 40m The Farewell 2020
Fuga
1h 43m Fuga 2018
53 wojny
1h 23m 53 wojny 2018
Podły, okrutny, zły
1h 48m Extremely Wicked Shockingly Evil and Vile 2019
Niedosyt
1h 34m Swallow 2019
Małe szczęścia
1h 40m Le bonheur des uns... 2020
Na rauszu
1h 55m Druk 2020
Co przyniesie jutro
1h 40m Hope Gap 2020
The Place
1h 45m The Place 2017

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.