Linki ułatwień dostępu

Z Kinem Pod Baranami jestem związana od kilku dobrych lat. Na początku odwiedzałam je jako widzka, a jednym z moich naczelnych rytuałów (jednoznacznie potwierdzających nadejście lata) było oglądanie kolejnych filmów Woody’ego Allena.

Potem zaczęłam odwiedzać kino jako prelegentka w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, który obecnie koordynuję. Wygłaszam prelekcje, prowadzę dyskusje oraz czuwam nad sprawnym przebiegiem wszystkich „nowohoryzontowych” pokazów, w ramach których odwiedza nas miesięcznie ponad 1000 uczniów! Ponadto jestem także autorką materiałów prasowych i pomagam w kontaktach z dziennikarzami.

W kolekcji E-Kina Pod Baranami znajdują się dwa filmy, które polecam wszem i wobec. Na początek – Asystentka: skromny, a zarazem niezwykle frapujący tytuł, pozostawiający po sobie wrażenie niedosytu oraz wiele niedopowiedzeń. Jego główna bohaterka, pracująca w biurze wytwórni filmowej, jest uważną obserwatorką rzeczywistości i szybko zauważa, że relacje jej przełożonego z atrakcyjnymi, młodymi aktorkami są co najmniej podejrzane. Co zrobi z tą wiedzą? Czy poświęci wszystko, by przerwać trwającą od niepamiętnych czasów zmowę milczenia?

Przed wielkim wyzwaniem staje także Clara (grana przez wspaniałą Sonię Bragę protagonistka Aquariusa), której ukochany dom ma zostać zrównany z ziemią. Jego miejsce zajmie luksusowy apartamentowiec, idealnie dopasowany do potrzeb nadmorskiego turystycznego kurortu. Film Kleber Mendonça Filho to lektura obowiązkowa dla wszystkich zaniepokojonych urbanistycznym chaosem, którzy od przeszklonych molochów wolą klimatyczne budynki „z duszą”.

Kolekcje

Kaja poleca

Asystentka
1h 25m The Assistant 2020
Aquarius
2h 22m Aquarius 2016

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.