Linki ułatwień dostępu

Wszystko zostaje w rodzinie

1h 40m Lacci 2020

Nagrody David di Donatello 2021 – nominacje: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa, Najlepszy aktor drugoplanowy, Najlepszy scenariusz adaptowany

Neapol, początek lat osiemdziesiątych. Aldo i Vanda są małżeństwem z dwunastoletnim stażem. Rodzinną sielankę pary bohaterów i dwójki ich małych dzieci gwałtownie przerywa niespodziewane wyznanie mężczyzny.
Prowadzący na co dzień popularną audycję radiową Aldo, przyznaje się pewnego wieczoru do pozamałżeńskiego romansu. Gdy namiętna relacja z młodszą koleżanką z pracy zaczyna nabierać tempa, zszokowana Vanda na dobre traci grunt pod nogami. Kobieta nie tylko musi uporać się z własną traumą, ale też wytłumaczyć całą sytuację zdezorientowanym dzieciom. Nie widząc jakiejkolwiek inicjatywy ani żalu ze strony męża, decyduje się podjąć zdecydowane kroki.
Trzydzieści lat później Aldo i Vanda wciąż jednak są razem. Zgorzkniali, nieszczęśliwi, próbują odpowiedzieć sobie na pytanie, co trzyma ludzi przy sobie, kiedy miłość już dawno się skończyła.

Ekranizacja głośnej powieści cenionego włoskiego pisarza Domenico Starnone (autor książki jest także odpowiedzialny za scenariusz filmu). Reżyserem jest równie uznany Włoch - Daniele Luchetti (Zwyczajne życie, Nasze życie, Mój brat jest jedynakiem), a w obsadzie znalazły się liczne gwiazdy kina włoskiego: Alba Rohrwacher, Luigi LoCascio, Laura Morante, Silvio Orlando oraz Giovanna Mezzogiorno.

Reżyseria

Daniele Luchetti

Dystrybucja

Aurora Films

Język

włoski

Napisy

polskie

Kraje

Włochy, Francja

Polecamy również

Szczęśliwy Lazzaro
2h 5m Lazzaro felice 2018
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
1h 37m Perfetti sconosciuti 2016
Zdrajca
2h 35m Il traditore 2019
Minari
1h 55m Minari 2020

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.