wcag_skip_links_header

Tylko zwierzęta nie błądzą

Seules Les Bêtes 1h 56m 2019

Trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalno-miłosna układanka. Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji.

Każda z postaci ma coś na sumieniu, najwyraźniej nie chcąc dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. Poświęcone poszczególnym bohaterom rozdziały filmu obrazują nie tylko różne punkty widzenia na temat samego zaginięcia Evelyn, ale stopniowo odkrywają też zależności między nimi. Kolejne elementy tej oryginalnej układanki zaczynają do siebie pasować.

Nowy film cenionego europejskiego reżysera Dominika Molla oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej autorstwa Colin Niel wydanej w 2017 roku. Struktura Tylko zwierzęta nie błądzą może budzić skojarzenia z Rashomonem Akiry Kurosawy. Prezentując kolejne punkty widzenia na fabularną tajemnicę, Moll umiejętnie gubi tropy i steruje uwagą widza, zapewniając mu zarówno pełną napięcia intrygę, jak i ekranową rozrywkę.

Reżyseria

Dominik Moll

Język

francuski

Napisy

Polish

Kraje

Francja, Niemcy

Polecamy również

Deerskin
Deerskin 1h 7m 2020
Ema
Ema 1h 42m 2019
Makbet
Macbeth 1h 53m 2015
Portret kobiety w ogniu
Portrait de la jeune fille en feu 1h 59m 2019
Zimowi bracia
Vinterbrødre 1h 40m 2017

Download the app to view your purchased content!