Linki ułatwień dostępu

Twój Vincent

1h 35m Loving Vincent 2016

Oscary 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego długometrażowego filmu animowanego
Złote Globy 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu animowanego
Europejskie Nagrody Filmowe 2017: najlepszy film animowany lub łączący w sobie różne media
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: film otwarcia, konkurs główny

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. Twój Vincent opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Twój Vincent to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie przemalowana w technice olejnej. W projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

Współautorem scenariusza do filmu jest prozaik i tłumacz Jacek Dehnel, zdjęcia współtworzył Łukasz Żal (Ida, Zimna Wojna), autorem muzyki jest Clint Mansell, a wśród producentów znalazł się wybitny operator Sean Bobbitt. W filmie wystąpili m.in. debiutujący na wielkim ekranie Robert Gulaczyk w roli van Gogha oraz Saoirse Ronan (Lady Bird, Małe Kobietki), Aidan Turner (Hobbit: Niezwykła podróż) i Douglas Booth (Klub dla wybrańców).

Film dostępny w wersji z polskim dubbingiem.

Język

polski

Kraje

Polska, Wielka Brytania

Polecamy również

Makbet
1h 53m Macbeth 2015
Powidoki
1h 40m Afterimage 2016
W labiryncie
2h 10m L’Uomo del Labirinto 2019
Van Gogh. U bram wieczności
1h 51m At Eternity's Gate 2018

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.