Linki ułatwień dostępu

Powodzenia, Leo Grande

1h 37m Good Luck to You, Leo Grande 2022

Nancy Stokes (Emma Thompson), emerytowana nauczycielka i wdowa, przez całe życie miała tylko jednego partnera seksualnego – swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć przygodę z młodym, przystojnym sex workerem Leo Grande (Daryl McCormack).

W pokoju hotelowym poza miastem Nancy spotyka się z Leo, który okazuje się doskonałym uwodzicielem, o czarującym wyglądzie i niecodziennej erudycji. W tych nietypowych okolicznościach Nancy nieoczekiwanie pobiera lekcję akceptacji własnego ciała oraz rozkoszy, która może z tego płynąć.

Film wyszedł spod ręki znakomitej australijskiej reżyserki Sophie Hyde (Zwierzęta), która zrealizowała komediodramat jednocześnie lekki i ważny. Pełen humoru i brawury obyczajowej, zyskał doskonałe recenzje. Fenomenalna, hipnotyzująca, kobieca, ale powściągliwa – tak zgodnym głosem komplementują Thompson krytycy.

Ona sama podkreślała na konferencji prasowej podczas MFF w Berlinie, że satysfakcja seksualna kobiet nigdy nie była na liście priorytetów świata: – Jeśli gdzieś na wsi brytyjskiej, niemieckiej czy francuskiej spytalibyśmy starsze kobiety, ile miały orgazmów, byłyby ogromnie zaskoczone. Ale i niektóre młodsze kobiety, z którymi aktorka rozmawiała po projekcji filmu, przyznawały, że miewały problemy z rozmowami o intymności. – Czym jest przyjemność, czym wstyd, dlaczego czujemy się zawstydzone mówiąc o przyjemnościach fizycznych – oto dyskusja, którą, mamy nadzieję, wzbudzi ten film – dodawała Thompson.

Reżyseria

Sophie Hyde

Dostępne wersje audio

angielski (oryginalny), lektor PL

Język

angielski

Napisy

polskie

Kraj

Stany Zjednoczone

Polecamy również

Ugotowany
1h 41m Burnt 2015
Zielony rycerz. Green Knight
2h 10m The Green Knight 2021
Spencer
1h 51m Spencer 2021
Usłane różami
1h 35m La fine fleur 2020
Paryż, 13. dzielnica
1h 46m Les Olympiades 2021
Kobieta na dachu
1h 36m Kobieta na dachu 2022

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.