Linki ułatwień dostępu

Kochanek królowej

2h 17m En kongelig affære 2012

62. MFF w Berlinie 2012: Srebrny Niedźwiedź w kategorii najlepszy scenariusz oraz Srebrny Niedźwiedź w kategorii najlepszy aktor - Mikkel Boe Følsgaard
Złote Globy, Cezary, Oscary 2013 - nominacja: najlepszy film obcojęzyczny

Skandalizująca, oparta na faktach historia królewskiego trójkąta, w którym miłość, władza i szaleństwo przenikają się wzajemnie.

Zdobywca dwóch Srebrnych Niedźwiedzi na 62. MFF w Berlinie.

Film opowiada historię romansu królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej i niemieckiego lekarza Johanna Friedricha Struensee, który miał znaczący wpływ na historię Europy w XVII wieku. Akcja Kochanka królowej rozpoczyna się, gdy młodziutka Karolina Matylda pełna nadziei i wyobrażeń idealnego mężczyzny przybywa do obcego kraju, by rządzić u boku męża, króla Chrystiana VII. Rzeczywistość ją jednak rozczarowuje. Chrystian jest groteskowym szaleńcem, zakochanym w sobie i dworskich zabawach. Kiedy jego kolejne wybryki rujnują kraj, na dwór zostaje wezwany lekarz Johann Friedrich Struensee, który ma okiełznać temperament i dziwaczne zachowania władcy. Johann rozkochuje w sobie królową, a za plecami króla sięga po władzę, by zmienić oblicze kraju.

W rolach głównych zobaczymy nagrodzonego za swoją rolę Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu Filmowym w Berlinie Mikkela Boe Følsgaarda, a także Madsa Mikkelsena (Valhalla: mroczny wojownik, Tuż po weselu).

Reżyseria

Nikolaj Arcel

Języki

duński, angielski, niemiecki, francuski

Kraje

Dania, Czechy, Niemcy, Szwecja

Polecamy również

Królowa Kier
2h 8m Dronningen 2019
Makbet
1h 53m Macbeth 2015
Służąca
2h 18m Ah-ga-ssi 2016

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.