wcag_skip_links_header

Kochanek królowej

En kongelig affære 2h 17m 2012

62. MFF w Berlinie 2012: Srebrny Niedźwiedź w kategorii najlepszy scenariusz oraz Srebrny Niedźwiedź w kategorii najlepszy aktor - Mikkel Boe Følsgaard
Złote Globy, Cezary, Oscary 2013 - nominacja: najlepszy film obcojęzyczny

Skandalizująca, oparta na faktach historia królewskiego trójkąta, w którym miłość, władza i szaleństwo przenikają się wzajemnie.

Zdobywca dwóch Srebrnych Niedźwiedzi na 62. MFF w Berlinie.

Film opowiada historię romansu królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej i niemieckiego lekarza Johanna Friedricha Struensee, który miał znaczący wpływ na historię Europy w XVII wieku. Akcja Kochanka królowej rozpoczyna się, gdy młodziutka Karolina Matylda pełna nadziei i wyobrażeń idealnego mężczyzny przybywa do obcego kraju, by rządzić u boku męża, króla Chrystiana VII. Rzeczywistość ją jednak rozczarowuje. Chrystian jest groteskowym szaleńcem, zakochanym w sobie i dworskich zabawach. Kiedy jego kolejne wybryki rujnują kraj, na dwór zostaje wezwany lekarz Johann Friedrich Struensee, który ma okiełznać temperament i dziwaczne zachowania władcy. Johann rozkochuje w sobie królową, a za plecami króla sięga po władzę, by zmienić oblicze kraju.

W rolach głównych zobaczymy nagrodzonego za swoją rolę Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu Filmowym w Berlinie Mikkela Boe Følsgaarda, a także Madsa Mikkelsena (Valhalla: mroczny wojownik, Tuż po weselu).

Reżyseria

Nikolaj Arcel

Języki

duński, angielski, niemiecki, francuski

Kraje

Dania, Czechy, Niemcy, Szwecja

Polecamy również

Królowa Kier
Dronningen 2h 8m 2019
Makbet
Macbeth 1h 53m 2015
Służąca
Ah-ga-ssi 2h 18m 2016

Download the app to view your purchased content!