wcag_skip_links_header

Zaginiona dziewczyna

Yokogao 1h 51m 2019

Ichiko pracuje na co dzień jako domowa pielęgniarka. Do jej obowiązków należy przede wszystkim opieka nad chorą na raka starszą kobietą. Bohaterka jednak do tego stopnia zaprzyjaźniła się z mieszkającą razem trzypokoleniową rodziną, że aktywnie uczestniczy także w życiu wnuczek swojej pacjentki – Motoko i Saki.

Siostry uwielbiają towarzystwo Ichiko i doceniają jej pomoc. Rysa na ich wzorowej relacji pojawia się z chwilą, gdy w tajemniczych okolicznościach znika młodsza z dziewcząt. Policja rozpoczyna śledztwo, sprawa obiega także żądne sensacji media. Wkrótce podejrzenie pada na mężczyznę, który okazuje się krewnym Ichiko. Choć sprawa nie została jeszcze na dobre zbadana, wydaje się, że śledzący ją ludzie wydali już wyrok, a jego konsekwencje w poważny sposób mogą dotknąć bohaterkę.

Nowy film jednego z ciekawszych japońskich reżyserów Kōjiego Fukady to trzymająca w napięciu opowieść o łatwości wydawania osądów i tym, jak mogą one uderzyć w jednostkę. Misternie skonstruowana fabuła wiele mówi o dzisiejszym społeczeństwie Kraju Kwitnącej Wiśni, ale jest też interesującą refleksją nad kondycją współczesnych mediów.

Reżyseria

Kōji Fukada

Język

japoński

Napisy

Polish

Kraje

Japonia, Francja

Polecamy również

Asako. Dzień i noc
Netemo sametemo 1h 59m 2018
Party
The Party 1h 11m 2017
Sofia
Sofia 1h 26m 2018
Wieża. Jasny dzień.
Wieża. Jasny dzień. 1h 51m 2018
Żegnaj mój synu
Di jiu tian chang 3h 5m 2020

Download the app to view your purchased content!