Linki ułatwień dostępu

Oskarżony

2h 18m Les Choses humaines 2021

Młody mężczyzna zostaje oskarżony o gwałt. Wkrótce pojawiają się liczne wątpliwości i pytania z tym związane. Czy rzeczywiście jest winny, a może sam jest ofiarą? Dwoje młodych bohaterów i ich bliscy zobaczą, jak ich życie i przekonania mogą zostać zniszczone, ale… czy prawda jest tylko jedna?

Reżyser filmu, Yvan Attal (Z pasją) nie wahał się przed powierzeniem głównych ról w filmie swojej życiowej partnerce Charlotte Gainsbourg i ich synowi Benowi.
Patrzyłem na nich przede wszystkim jak na aktorów […] Zagraliśmy razem z Benem w filmie Pieskie życie, mieliśmy tam bardzo przejmującą scenę, która mnie bardzo dotknęła. Pomyślałem, że chciałbym znów to przeżyć, dzięki pracy przy nowym filmie. Zastanawiałem się też, kto mógłby zagrać jego matkę w Oskarżonym. Stwierdziłem wtedy, że najlepiej zrobi to jego własna matka. I miałem rację. Między nimi dzieją się ważne rzeczy na ekranie, bardzo dobrze widać emocje między tymi postaciami. Wybrałem ich, tak jak wybieram innych aktorów do ról w moich filmach - mówi Yvan Attal

Francuski dramat Oskarżony, którego reżyserem i współscenarzystą jest zdobywca Cezara Yvana Attala (Z pasją), miał swoją światową premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Scenariusz oparty jest na bestsellerowej powieści Karine Tuil Les choses humaines. Za zdjęcia odpowiada Rémy Chevrin (Delikatność), autorem muzyki jest Mathieu Lamboley (Lupin).

Reżyseria

Yvan Attal

Dystrybucja

Galapagos Films

Język

francuski

Napisy

Polski

Kraj

Francja

Polecamy również

Aline. Głos miłości
1h 50m Aline 2021
Poznajmy się jeszcze raz
1h 50m La belle époque 2019
Happy End
1h 48m Happy End 2017
Małe szczęścia
1h 40m Le bonheur des uns... 2020

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.