wcag_skip_links_header

Narcyz i złotousty

Narziss Und Goldmund 2h 0m 2020

Pierwsza w historii ekranizacja głośnej, rozgrywającej się w średniowieczu powieści niemieckiego noblisty Hermanna Hessego, w której konfrontuje on dwie życiowe postawy. Duchowość zestawia z rozumem, ascezę – z ciekawością świata i pędem do życia pełnego wrażeń. To wartości, którymi na co dzień kierują się dwaj tytułowi bohaterowie – Narcyz i Złotousty.

Przyjaźń między nimi zawiązała się jeszcze w czasach chłopięcych, gdy obaj pobierali nauki w klasztorze Mariabronn. Spokojny, opanowany Narcyz był zupełnym przeciwieństwem skorego do zabawy Złotoustego, który szybko zdał sobie sprawę, że żywot mnicha nie jest dla niego. Każdy z nich zdecydował się pójść za własną intuicją.

Ten pierwszy wybrał służbę Bogu, drugi wyruszył w świat. Spotkanie po latach będzie nie tylko okazją do refleksji nad przeszłością oraz lekcją, jaką każdy z nich odebrał od życia, ale i czasem nowej, ekscytującej wspólnej przygody.

Film wyreżyserował ceniony austriacki reżyser Stefan Ruzowitzky, laureat Oscara z 2008 roku za film Fałszerze. Wykorzystując historyczny kostium, nakręcił humanistyczną baśń, która ma w sobie rozmach kina przygodowego, ale jest też interesującą refleksją na temat poszukiwania własnej drogi do szczęścia.

Reżyseria

Stefan Ruzowitzky

Język

niemiecki

Napisy

polskie

Kraje

Niemcy, Austria

Polecamy również

Dlaczego nie ty
Hochwald 1h 47m 2020
Toni Erdmann
Toni Erdmann 2h 42m 2016
Makbet
Macbeth 1h 53m 2015
Martin Eden
Martin Eden 2h 9m 2019
Schyłek dnia
Napszállta 2h 24m 2018

Download the app to view your purchased content!