wcag_skip_links_header

Love

Love 2h 10m 2015

MFF w Cannes 2015: światowa premiera

Miłość to oślepiające światło, genetyczna potrzeba, odmienny stan świadomości, ciężki narkotyk, choroba psychiczna, gra o władzę to sperma i łzy. Gaspar Noé

Film kultowego francuskiego reżysera Gaspara Noégo, twórcy Wkraczając w pustkę oraz Nieodwracalne.

Ten bezkompromisowy i odważny twórca przez wielu światowych reżyserów przywoływany jest jako źródło inspiracji - do jego twórczości odwołuje się m.in. Nicolas Windig Refn.

Autorem zdjęć jest stały współpracownik Gaspara Noé, Benoît Debie, który ma na swoim koncie także zdjęcia do Spring Breakers Harmony’ego Korine’a oraz do debiutu reżyserskiego Ryana Goslinga, Lost River.

Dwaj twórcy połączyli siły, by w śmiały, świeży i wizualnie przełomowy sposób pokazać fizyczną stronę miłości dwudziestolatków. Zaprezentowany na festiwalu w Cannes film zawiera najodważniejsze w historii kina sceny erotyczne.

Reżyser o filmie: Ze wszystkich moich filmów ten jest najbliżej tego, czego nauczyłem się o życiu. Jest też najbardziej melancholijny. Sprawia mi wiele przyjemności, że mogę zabrać widzów w tę krótką przejażdżkę tunelem pełnym radości i ekstaz, wypadków i błędów.

Film przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych.

Reżyseria

Gaspar Noé

Języki

angielski, francuski

Napisy

Polish

Kraje

Francja, Belgia

Polecamy również

Duke of Burgundy. Reguły pożądania
The Duke of Burgundy 1h 44m 2014
Kochanek królowej
En kongelig affære 2h 17m 2012
Nimfomanka I
Nymphomaniac pt. 1 2h 10m 2013
Służąca
Ah-ga-ssi 2h 18m 2016
Wstyd
Shame 1h 41m 2011