wcag_skip_links_header

Krewetki w cekinach

Les crevettes pailletées 1h 40m 2019

Sportowa gwiazda i francuski mistrz olimpijski Matthias Le Golf pozwala sobie na homofobiczną uwagę podczas telewizyjnego wywiadu. Żeby być dopuszczonym do nadchodzących zawodów, musi przeprosić za swoją wypowiedź oraz… przygotować Krewetki w cekinach, amatorską gejowską drużynę piłki wodnej, do międzynarodowych rozgrywek Gay Games. Jednak ani Matthias, ani Krewetki nie są na to przygotowane.

Krewetki w cekinach to komedia, która zręcznie żongluje stereotypami i przeplata wzruszenie ze śmiechem. Podbiła serca francuskiej widowni przyciągając do kin w pierwszy weekend ponad 220 tysięcy widzów. Krewetki w cekinach inspirowane są prawdziwą drużyną waterpolo, Crevettes Pailletées. Gay Games odbywają się od 1982 roku i nawiązują do Igrzysk Olimpijskich. Są otwarte dla wszystkich, bez względu na orientację.

W czasach, gdy z gejów, lesbijek, biseksów i transów robi się jednorodnego tęczowego wroga, wydumaną ideologię sprowadzoną do obco brzmiącego akronimu LGBT, być może bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy filmów mówiących o tym, że homospołeczność bynajmniej nie jest homogeniczna. A z drugiej strony - że różnice wynikające wyłącznie z orientacji to żadne różnice. Je suis Crevette!- Piotr Dobry, Magazyn KINO

Dźwięk

5.1

Języki

francuski, angielski, niemiecki

Napisy

polskie

Kraj

Francja

Polecamy również

Lola
Lola vers la mer 1h 30m 2019
Najgorsze wiersze świata
Rossz versek 1h 37m 2018
Pechowi szczęściarze
La odisea de los giles 1h 56m 2020
Zwariować ze szczęścia
La pazza gioia 1h 56m 2016

Download the app to view your purchased content!