Linki ułatwień dostępu

How to Have Sex

1h 38m How to Have Sex 2023
MFF w Cannes 2023 - wygrana: Przegląd Un Certain Regard - Najlepszy film (Molly Manning Walker)
MFF w Valladolid 2023 - nominacja: Złoty Kłos - Udział w konkursie głównym (Molly Manning Walker)
European Film Awards 2023 - nominacja: Najlepsza europejska aktorka roku (Mia McKenna-Bruce), Europejskie odkrycie roku - Prix FIPRESCI
BAFTA 2024 - nominacje: Najlepszy film brytyjski (Emily Leo, Ivana Mackinnon, Konstantinos Kontovrakis, Molly Manning Walker), Najlepszy debiutujący brytyjski reżyser, scenarzysta lub producent (Molly Manning Walker)

Tak to robią dziewczyny! Energetyczny koktajl filmu imprezowego i poruszającego coming of age oraz intrygujący portret pokolenia Z. Świetnie zagrany i dynamicznie zrealizowany, opowiada o dojrzewaniu generacji, dla której seksualna swoboda oznacza jednocześnie wolność i ogromną presję. Czy w świecie, w którym sex & fun to mantra napędzająca sprzedaż, istnieje szansa na zbudowanie bliskości?

How to Have Sex w reżyserii 29-letniej Molly Manning Walker to obok Aftersun i Poprzedniego życia jeden z najlepszych kobiecych reżyserskich debiutów ostatnich lat. To opowieść o trzech dziewczynach, które w oczekiwaniu na wyniki szkolnych egzaminów jadą na greckie wakacje życia: bawią się do upadłego i zamierzają sprawić, by jedna z nich straciła wreszcie dziewictwo. Wydawać by się mogło, że takich historii kino widziało już wiele: dzikie wakacje, dzika zabawa, dzikie pragnienia. Jednak ten słoneczny film o szalonym summer break niepostrzeżenie staje się opowieścią o pierwszych rozczarowaniach i inicjacji w mroczne strony dojrzewania. Manning Walker doskonale wykorzystuje female gaze i tworzy pełen empatii wiarygodny portret dziewczyńskości. W końcu girls just wanna have fun!

Film spotkał się w Cannes z entuzjastycznym przyjęciem widowni, krytyki oraz jury, które wyróżniło go główną nagrodą sekcji Un Certain Regard. Na pierwszym planie w roli Tary błyszczy Mia McKenna-Bruce (serial Wiedźmin, film Perswazje), która całkowicie zawłaszcza uwagę widza. How to Have Sex jest odważnym i empatycznym kinem, które ma szansę stać się przebojem i głosem pokolenia.

Język

angielski

Napisy

polskie

Kraj

Wielka Brytania

Polecamy również

Pojedynek na głosy
1h 52m Military Wives 2019
Szalony świat Louisa Waina
1h 55m The Electrical Life Of Louis Wain 2021
7 psychopatów
1h 49m 7 Psychopats 2012
Tajemnice Joan
1h 50m Red Joan 2018
Żelazna dama
1h 50m The Iron Lady 2011

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.