Linki ułatwień dostępu

Dumni i wściekli

2h 0m Pride 2014

MFF w Cannes 2014: światowa premiera, Queer Palm
Złote Globy 2015 - nominacja: najlepsza komedia/musical
Brytyjskie Nagrody Filmowe BAFTA 2015: najlepszy debiut brytyjski - nominacje: najlepszy film brytyjski, najlepsza aktorka drugoplanowa - Imelda Staunton
Brytyjskie Nagrody Filmów Niezależnych 2014: najlepszy film brytyjski, najlepsza aktorka drugoplanowa - Imelda Staunton, najlepszy aktor drugoplanowy - Andrew Scott
MFF w Ghent 2014: nagroda publiczności

Komedia, która mówi o tym co łączy ludzi, których wszystko różni. Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto tylko może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedyś bogate, dziś z trudem wiążące koniec z końcem. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym!

Dumni i wściekli opowiada niewiarygodną, ale opartą na faktach historię. Światowa premiera filmu odbyła się na festiwalu w Cannes, a Dumnych i wściekłych uznano za najlepszy debiut 2014 roku.

W rolach głównych plejada gwiazd, m.in Bill Nighy (To tylko miłość), Imelda Staunton (Vera Drake), Andrew Scott (Jim Moriarty w serialu Sherlock) i Dominic West (seriale Prawo ulicy i Czas prawdy).

Dumni i wściekli to film o zderzeniu i połączeniu dwóch zupełnie odmiennych światów, które stały się ofiarami prześladowań, opresji i społecznych uprzedzeń. To historia dwóch społeczności, które łączą siły przeciwko wspólnemu wrogowi.

Reżyseria

Matthew Warchus

Język

angielski

Napisy

Polish

Kraj

Wielka Brytania

Polecamy również

120 uderzeń serca
2h 23m 120 battements par minute 2017
X&Y
1h 52m X&Y 2018
Are You Proud?
1h 40m Are You Proud? 2019

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.