wcag_skip_links_header

Droga do zapomnienia

The Railway Man 1h 56m 2013

Zdobywcy Oscarów Colin Firth (Jak zostać królem, Samotny mężczyzna) i Nicole Kidman (Godziny, Inni) w ekranizacji bestsellerowej powieści Erica Lomaxa, brytyjskiego oficera, pojmanego przez Japończyków podczas II wojny światowej.

Osadzony w obozie jenieckim Lomax (Firth) jest zmuszany do wycieńczającej pracy przy budowie osławionej Kolei Śmierci (Kolei Birmańskiej). Ceną za jej powstanie jest życie dziesiątek tysięcy jeńców i ludności cywilnej. Jako specjalista od łączności, Lomax konstruuje radio, które ma być źródłem informacji o wydarzeniach na froncie. Odnalezione przez strażników, staje się przyczyną brutalnych przesłuchań, podczas których oficer ociera się o śmierć.

Lata później zmagający się z wojenną traumą Lomax wyrusza na poszukiwanie swojego japońskiego oprawcy. Ma nadzieję, że konfrontacja z dawnym wrogiem pozwoli mu rozliczyć się z przeszłością i zamknąć raz na zawsze ten wstrząsający rozdział swego życia.

Firthowi i Kidman na ekranie towarzyszą Jeremy Irvine (Czas wojny), Stellan Skarsgård (Nimfomanka), Hiroyuki Sanada (Ostatni samuraj).

Reżyseria

Jonathan Teplitzky

Języki

angielski, japoński

Napisy

Polish

Kraje

Australia, Wielka Brytania

Polecamy również

Droga samurajów
Samurai marason 1h 44m 2019
Fokstrot
Foxtrot 1h 53m 2017
Lion. Droga do domu
Lion 1h 53m 2016
Oficer i szpieg
J'accuse 2h 12m 2019
Tranzyt
Transit 1h 41m 2018

Download the app to view your purchased content!