wcag_skip_links_header

Gunda

Gunda 1h 33m 2020

MFF w Berlinie 2020 - nominacja: Konkurs 'Encounters' - 'Spotkania' - Udział w konkursie (Wiktor Kossakowski)
Europejska Akademia Filmowa 2020 - nominacja: Europejska Nagroda Filmowa (od 1997) - Najlepszy europejski film dokumentalny - Prix Arte (Wiktor Kossakowski)
SATELITY 2021 - nominacja: Najlepszy film dokumentalny
MFF AMANDA 2021 - wygrana: Najlepsze zdjęcia (Egil Håskjold Larsen, Wiktor Kossakowski), Najlepszy dźwięk (Wiktor Kossakowski)

Dokument wielokrotnie nagradzanego rosyjskiego reżysera Wiktora Kossakowskiego był jedną z sensacji festiwalu filmowego w Berlinie 2020.

W równej mierze fascynował samym tematem, jaki podejmował, co sposobem realizacji, który widzom oddawał pełną możliwość interpretacji tego, co właśnie zobaczyli. Kossakowski koncentruje się na codzienności zwierząt hodowlanych – od świni imieniem Gunda i jej młodych po krowy oraz kury. Kamera obserwuje z bliska pierwsze tygodnie życia gromadki prosiąt: niezgrabne wspinaczki po potężnym ciele matki, przepychanki przy śniadaniu czy radosne taplaniny w błocie. Kamera pracuje na wysokości zwierzęcych oczu, więc i widzowie przyjmują tę perspektywę. Przepięknie sfilmowana czarno-biała Gunda tylko pozornie obywa się bez dialogów. Tak naprawdę przez cały czas słyszymy osobliwą komunikację w postaci dźwięków zwierzęcego świata.

Producentem wykonawczym filmu jest znakomity amerykański aktor Joaquin Phoenix, który przekonuje, że Gunda to głębokie duchowe doświadczenie i forma medytacji na temat egzystencji.

Obsada

Gunda

Reżyseria

Wiktor Kossakowski

Producent wykonawczy

Joaquin Phoenix

Języki

bez dialogów, no dialogue

Kraje

Norwegia, Stany Zjedoczone, Wielka Brytania

Polecamy również

Biały Bóg
Fehér isten 1h 59m 2014
Człowiek delfin
Dolphin Man 1h 20m 2017
Mistrz
The Master 2h 17m 2012
Nigdy cię tu nie było
You Were Never Really Here 1h 30m 2017
Night Moves
Night Moves 1h 52m 2013
Tom
Tom à la Ferme 1h 42m 2014

Download the app to view your purchased content!