Linki ułatwień dostępu

Gunda

1h 33m Gunda 2020

MFF w Berlinie 2020 - nominacja: Konkurs 'Encounters' - 'Spotkania' - Udział w konkursie (Wiktor Kossakowski)
Europejska Akademia Filmowa 2020 - nominacja: Europejska Nagroda Filmowa (od 1997) - Najlepszy europejski film dokumentalny - Prix Arte (Wiktor Kossakowski)
SATELITY 2021 - nominacja: Najlepszy film dokumentalny
MFF AMANDA 2021 - wygrana: Najlepsze zdjęcia (Egil Håskjold Larsen, Wiktor Kossakowski), Najlepszy dźwięk (Wiktor Kossakowski)

Dokument wielokrotnie nagradzanego rosyjskiego reżysera Wiktora Kossakowskiego był jedną z sensacji festiwalu filmowego w Berlinie 2020.

W równej mierze fascynował samym tematem, jaki podejmował, co sposobem realizacji, który widzom oddawał pełną możliwość interpretacji tego, co właśnie zobaczyli. Kossakowski koncentruje się na codzienności zwierząt hodowlanych – od świni imieniem Gunda i jej młodych po krowy oraz kury. Kamera obserwuje z bliska pierwsze tygodnie życia gromadki prosiąt: niezgrabne wspinaczki po potężnym ciele matki, przepychanki przy śniadaniu czy radosne taplaniny w błocie. Kamera pracuje na wysokości zwierzęcych oczu, więc i widzowie przyjmują tę perspektywę. Przepięknie sfilmowana czarno-biała Gunda tylko pozornie obywa się bez dialogów. Tak naprawdę przez cały czas słyszymy osobliwą komunikację w postaci dźwięków zwierzęcego świata.

Producentem wykonawczym filmu jest znakomity amerykański aktor Joaquin Phoenix, który przekonuje, że Gunda to głębokie duchowe doświadczenie i forma medytacji na temat egzystencji.

Obsada

Gunda

Reżyseria

Wiktor Kossakowski

Producent wykonawczy

Joaquin Phoenix

Języki

bez dialogów, no dialogue

Kraje

Norwegia, Stany Zjedoczone, Wielka Brytania

Polecamy również

Człowiek delfin
1h 20m Dolphin Man 2017
Mistrz
2h 17m The Master 2012
Nigdy cię tu nie było
1h 30m You Were Never Really Here 2017
Night Moves
1h 52m Night Moves 2013
Tom
1h 42m Tom à la Ferme 2014

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.