Linki ułatwień dostępu

Cicha dziewczyna

1h 34m An Cailín Ciúin 2022
Oscary 2023 - nominacje: Najlepszy film międzynarodowy (Colm Bairéad)
BAFTA 2023 - nominacje: Najlepszy film nieanglojęzyczny (Cleona Ní Chrualaoí, Colm Bairéad), Najlepszy scenariusz adaptowany (Colm Bairéad)
BERLINALE 2022 - wygrana: Kryształowy Niedźwiedź - Nagroda Dziecięcego Jury Generacji Kplus - wyróżnienie specjalne dla filmu pełnometrażowego (Colm Bairéad), Kryształowy Niedźwiedź - Nagroda Międzynarodowego Jury Generacji Kplus - najlepszy film pełnometrażowy (Colm Bairéad)

Młoda, zamknięta w sobie Cáit wprowadza się do swoich krewnych na wsi, gdzie po raz pierwszy doświadcza bliskości, która zmienia jej spojrzenie na świat.

Cicha dziewczyna to opowieść o 9-letniej Cáit, która mieszka w wielodzietnej, ubogiej rodzinie. Po tym jak jej matka kolejny raz zachodzi w ciążę, dziewczynka trafia do swoich krewnych na wsi. Dotąd zamknięta, nieco przygaszona Cáit zaczyna otwierać się na świat i zgłębiać tajemnice nowego domu. Nagrodzony na Berlinale film w niezwykły sposób kreuje atmosferę, znakomicie operuje niedopowiedzeniem i hipnotyzuje pracą kamery. Jest to ciepła, przejmująca opowieść o nieoczywistych, budujących się więzach między dzieckiem i dorosłymi, a także o niewinności dzieciństwa.

Nominowana do Oscara Cicha dziewczyna to przepiękny, nastrojowy, zrealizowany w zjawiskowych irlandzkich plenerach debiut Colma Bairéada, który pokazuje, że czasami najmniejsze historie poruszają najbardziej.

Reżyseria

Colm Bairéad

Języki

gaelicki irlandzki, angielski

Napisy

polskie

Kraj

Irlandia

Polecamy również

Pojedynek na głosy
1h 52m Military Wives 2019
Szalony świat Louisa Waina
1h 55m The Electrical Life Of Louis Wain 2021
7 psychopatów
1h 49m 7 Psychopats 2012
Tajemnice Joan
1h 50m Red Joan 2018
Żelazna dama
1h 50m The Iron Lady 2011

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.