Linki ułatwień dostępu

Bogowie

2h 1m Bogowie 2014

Festiwal Filmowy w Gdyni 2014: Złote Lwy, Grand Prix najlepsza pierwszoplanowa rola męska - Tomasz Kot, najlepszy scenariusz - Krzysztof Rak, najlepsza scenografia, najlepsza charakteryzacja, Złoty Klakier - najdłużej oklaskiwany film festiwalu, nagroda dziennikarzy
Polskie Nagrody Filmowe Orły 2015: Najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepsze zdjęcia, najlepszy aktor - Tomasz Kot, najlepsza rola drugoplanowa - Piotr Głowacki, nagroda publiczności

Bogowie to oparta na faktach, filmowa opowieść o życiu profesora Zbigniewa Religi, który w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce, udanego przeszczepu serca. Portret wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, profesor przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.

Film pokazuje początki dyskusji nad definicją śmierci biologicznej człowieka i granicami kompetencji chirurgów. Wraz z ekipą młodych lekarzy, Zbigniew Religa przeciwstawił się swoim mistrzom. Jego zmagania to nie tylko walka o sprzęt i fundusze, ale przede wszystkim starcie z przestarzałymi sposobami myślenia.

Jest to prawdziwy portret buntownika, który całe życie chciał być pierwszy. Profesor uratował życie tysięcy ludzi, ale nie wszystkie operacje zakończyły się powodzeniem. Religa codziennie podejmował decyzje, które mogły zaważyć o życiu i śmierci pacjentów. Bogowie to film o wielkiej ambicji i sile woli, ale także o cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces.


💬 Available with English subtitles!
The big winner at 2014 Gdynia Film Festival, Gods is a film about the early days in the career of acclaimed cardiothoracic surgeon Zbigniew Religa, who performed the first successful heart transplant in Poland in 1985.

Polecamy również

Babyteeth
1h 58m Babyteeth 2019
Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy
1h 53m Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy 2015
Plan B
1h 25m Plan B 2017
Sieranevada
2h 52m Sieranevada 2017
Tatarak
1h 25m Sweet Rush 2009
Wróg doskonały
1h 28m A Perfect Enemy 2020

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.