wcag_skip_links_header

Ballada o białej krowie

Ghasideyeh gave sefid 1h 45m 2020

MFF w Berlinie - Berlinale 2021: Nagroda publiczności (III. miejsce), udział w Konkursie głównym
MFF w Valladolid 2021: Nagroda specjalna im. Miguela Delibesa i Pilar Miró, udział w Konkursie głównym

Życie Miny naznaczyła wielka tragedia, jaką była śmierć jej męża. Codzienność kobiety staje na głowie, gdy się dowiaduje, że Babak został uwięziony, a w konsekwencji stracony za zbrodnię, której nie popełnił. Odpowiedzialne za tę feralną pomyłkę władze chcą zamieść sprawę pod dywan i obok przeprosin oferują bohaterce finansową rekompensatę.

Zrozpaczona Mina nie może pogodzić się z tragicznym w skutkach nieporozumieniem. Rozpoczyna walkę z cynicznym systemem, dążąc do tego, by sprawiedliwość wyszła na jaw. Takie działania wymagają nie tylko siły i determinacji, ale także nakładów finansowych. Gdy sytuacja kobiety oraz jej córki ulega pogorszeniu, do drzwi Miny puka nieznajomy, który przekonuje, że chce spłacić zaciągnięty u jej męża dług. Ostrożna początkowo kobieta z czasem nabiera zaufania do Rezy. Nie jest jednak świadoma prawdziwych motywacji, jakie stoją za jego zachowaniem.

Ballada o białej krowie to wstrząsająca kameralna opowieść o ludzkim dramacie i poszukiwaniu sprawiedliwości, tam, gdzie o nią wyjątkowo trudno. Reżyserski duet Behtash Saneeha i Maryam Moghaddam (wciela się też w rolę Miny) nawiązuje do najlepszych tradycji irańskiego kina, poprzez lokalną historię opowiadając o uniwersalnych, ponadczasowych wartościach

Reżyseria

Behtash Sanaeeha

Reżyseria

Maryam Moghaddam

Dystrybucja

Aurora Films

Język

perski

Napisy

polskie

Kraje

Iran, Francja

Polecamy również

Zło nie istnieje
Sheytan vojud nadarad 2h 30m 2020
Klient
Forushande 2h 5m 2016
Aquarius
Aquarius 2h 22m 2016
Albatros
Albatros 1h 55m 2021
Biały, biały dzień
Hvítur hvítur dagur 1h 49m 2020
Odkupienie
Mass 1h 50m 2021

Download the app to view your purchased content!