Linki ułatwień dostępu

Moja przygoda z Kinem Pod Baranami rozpoczęła się ponad 10 lat temu. Przyszłam tutaj na praktyki w ramach studiów filmoznawczych, potem zaczęłam pomagać przy Festiwalu Filmu Niemego i zostałam na dłużej :) Działam na wielu polach - od pomysłów po ich realizację i promocję. Zajmuję się m.in. kinowym programem oraz kanałami społecznościowymi, prowadzę kluby filmowe licealistów i studentów, opiekuję się też porankami filmowymi dla dzieci, które nieustannie przypominają mi, że kino to sztuka emocji.

Z kolekcji E-Kina Pod Baranami polecam dwa wstrząsające rosyjskie filmy: Niemiłość Zwiagincewa, w której opowiada o rozwodzie rodziców, którzy w szale walki o rzeczy materialne zapominają o swoim jedynym dziecku. Wysoka dziewczyna młodego reżysera Bałagowa to dojrzały obraz sytuacji kobiet w powojennej rzeczywistości. Naznaczone wojenną traumą próbują zacząć nowe życie. Film porywa również stroną wizualną - kolorystyka kadrów, scenografia, kostiumy.

Dwa dokumenty: Pavarotti, dzięki któremu dowiemy się jeszcze więcej o światowej sławy tenorze oraz O krok od sławy przedstawiający chórzystki i chórzystów towarzyszących wielkim gwiazdom muzyki bardzo często nie wychodzących z cienia swoich słynnych pracodawców. Oba dokumenty są świetnym źródłem informacji, przepełnionym archiwaliami i wywiadami, które nie tylko edukują, ale też wzruszają i ekscytują - zwłaszcza fanów muzyki.

Z bogatej kolekcji animacji polecam szczególnie nominowany do Oscara i Złotego Globu japoński film Mirai. To magiczna, rozczulająca podróż do krainy dzieciństwa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tych drugich na pewno zainteresuje również oparta na książce Kapuścińskiego animacja Jeszcze dzień życia opowiadająca o wyprawie polskiego reportera do ogarniętej wojną Angoli.

Kolekcje

Ola S. poleca

Wysoka dziewczyna
2h 20m Dylda 2019
Pavarotti
1h 54m Pavarotti 2019
Mirai
1h 40m Mirai no Mirai 2017
Jeszcze dzień życia
1h 25m Jeszcze dzień życia 2018

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.