Linki ułatwień dostępu

Zielony rycerz. Green Knight (lektor PL)

2h 10m The Green Knight 2021
Wersja z polskim lektorem

Wersja oryginalna z polskimi napisami dostępna jest tutaj. Po zakupie nie ma możliwości zmiany wersji.


Ekscytująca opowieść o czasach, kiedy honor był wszystkim, a życie bez honoru niczym, oparta jest na rozsławionej przez J.R.R. Tolkiena legendzie o Rycerzach Okrągłego Stołu.

Niespodziewane przybycie tytułowego Zielonego Rycerza na zamek Camelot zakłóca świętowanie Bożego Narodzenia na królewskim dworze. Gigantycznej postury, szmaragdowoskóry nieznajomy rzuca wyzwanie królowi Arturowi i jego rycerzom. Odpowiada na nie Sir Gawain (Patel), młody i porywczy siostrzeniec Artura. Pojedynek z tajemniczym olbrzymem, któremu niestraszne jest nawet pozbawienie go głowy, okaże się dla śmiałka ostatecznym sprawdzianem charakteru, odwagi i prawości. Po sukcesach Midsommar. W biały dzień i Lighthouse, studio A24 poszło za ciosem i zaproponowało współpracę Davidowi Lowery’emu, wizjonerskiemu twórcy świetnie przyjętych Ghost Story i Gentleman z rewolwerem. Owocem tej współpracy jest całkowicie autorska, przykuwająca oko nowa wersja klasycznej rycerskiej epopei.

Pan Gawen i Zielony Rycerz – taki tytuł nosił w polskim tłumaczeniu poemat, który zainspirował reżysera i scenarzystę Davida Lowery’ego. – Zaintrygował mnie koncept młodego człowieka angażującego się w na pozór absurdalny zakład, w którym ceną wygranej była utrata życia – tłumaczył twórca. W Sir Gawaina, który przezwycięża słabości i staje się wzorem rycerza, wcielił się Dev Patel (Slumdog. Milioner z ulicy).

Reżyseria

David Lowery

Dystrybucja

Forum Film

Język

angielski

Kraje

Irlandia, Kanada, Stany Zjedoczone, Wielka Brytania

Polecamy również

Zielony rycerz. Green Knight
2h 10m The Green Knight 2021
Makbet
1h 53m Macbeth 2015
Midsommar. W biały dzień
2h 15m Midsommar 2019

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.