wcag_skip_links_header

Z podniesionym czołem

La tête haute 2h 0m 2015

Francuskie Nagrody Filmowe Cezary 2016: najlepszy aktor drugoplanowy - Benoît Magimel, najbardziej obiecujący aktor - Rod Paradot; 6 nominacji: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Catherine Deneuve, najlepsza aktorka drugoplanowa - Sara Forestier, najbardziej obiecująca aktorka - Diane Rouxel, najlepszy scenariusz oryginalny: Emmanuelle Bercot, Marcia Romano
Nagrody Lumière'ów 2016: najbardziej obiecujący aktor - Rod Paradot
MFF w Cannes 2015: film otwarcia

Pierwszy od 28 lat film otwarcia festiwalu w Cannes wyreżyserowany przez kobietę z Catherine Deneuve, diwą francuskiego kina, w jednej z głównych ról.

Życie nastoletniego Malony’ego (Rod Paradot, największe aktorskie odkrycie francuskiego kina minionego roku) to nie bajka. Zaczęło się, kiedy skończył sześć lat i trafił pod opiekę rodziny zastępczej. Od tamtej pory regularnie pojawia się w sądach dla nieletnich. W wyprostowaniu krętej drogi chłopca bezskutecznie próbują pomóc mu Florence, sędzina zajmująca się sprawami dzieci (Catherine Deneuve) oraz Yann, pracownik socjalny (uhonorowany za swoją rolę Cezarem Benoît Magimel). Wydaje się, że dla Malony’ego nie ma już nadziei. Jednak gdy chłopak trafia do poprawczaka, spotyka tam dziewczynę (Sara Forestier, znana z ról w filmach Gainsbourg i Pachnidło), która daje mu szansę na lepsze jutro.

Z podniesionym czołem to zaangażowany społecznie dramat autorstwa Emmanuelle Bercot, uznanej reżyserki (Bettie wyrusza w drogę) i aktorki (Moja miłość).

Reżyseria

Emmanuelle Bercot

Język

francuski

Napisy

polskie

Kraj

Francja

Polecamy również

Błąd systemu
Systemsprenger 1h 58m 2020
Helmut Newton. Piękno i bestia
Helmut Newton. The Bad and the Beautiful 1h 33m 2020
Moja miłość
Mon roi 2h 4m 2015
Opowieść o miłości i mroku
A Tale of Love and Darkness 1h 39m 2015
Pamiątki Claire Darling
La dernière folie de Claire Darling 1h 34m 2018

Download the app to view your purchased content!