Linki ułatwień dostępu

Wyspa Bergmana

1h 45m Bergman Island 2021

Para amerykańskich filmowców Chris (Vicky Krieps) i Tony (Tim Roth) przyjeżdża latem na mityczną wyspę Fårö. W tym niezwykłym miejscu, w którym żył i tworzył swoje najbardziej znane dzieła Bergman, mają nadzieję znaleźć inspirację do nowych filmów. W miarę jak mijają kolejne osobno spędzone dni, fascynacja wyspą zaczyna skupiać się wokół Chris i jej wspomnień związanych z pierwszą miłością. Granica między rzeczywistością a fikcją zaczyna się stopniowo zacierać i rozdzielać parę jeszcze bardziej.

Chciałam pokazać historię pary filmowców i w ten sposób opowiedzieć o tworzeniu i wzajemnym inspirowaniu się w tej relacji. To był pierwszy impuls dla tego filmu. Tym, co naprawdę sprawiło, że powstał, był pomysł, który pojawił się później, aby jego akcję umieścić na wyspie Fårö [na której żył i tworzył reżyser Ingmar Bergman] - Mia Hansen-Løve

Film z oficjalnej selekcji festiwali w Cannes i Toronto. Scenariusz i reżyseria Mia Hansen-Løve (Co przynosi przyszłość). Obsada: Vicky Krieps (Nić widmo), Tim Roth (Pulp Fiction), Mia Wasikowska (Alicja w Krainie Czarów) i Anders Danielsen Lie (Oslo, 31 sierpnia).

Reżyseria

Mia Hansen-Løve

Języki

angielski, francuski, szwedzki

Napisy

Polski

Kraj

Francja

Pobierz aplikację ScreenPlus, wybierz E-Kino Pod Baranami i zaloguj się, by oglądać wypożyczone filmy.

Znajdź i pobierz aplikację E-Kino Pod Baranami na swoim telewizorze, by oglądać wypożyczone filmy.