wcag_skip_links_header

W rytmie Kuby

A Tuba To Cuba 1h 22m 2018

W rytmie Kuby opowiada historię słynnego nowoorleańskiego zespołu Preservation Hall Jazz Band, który odtwarza swoje muzyczne korzenie. W tym celu przemierza Kubę w poszukiwaniu muzyki, która przyczyniła się do powstania jazzu w Nowym Orleanie.

Inicjatorem tej podróży, mającej wręcz cechy wyprawy naukowej, jest lider zespołu Ben Jaffe, który chce spełnić marzenie swojego zmarłego ojca, założyciela Preservation Hall Jazz Band.

Na ognistej wyspie zespół szuka inspiracji, nowych, intrygujących brzmień, a także swoich muzycznych korzeni. Współpraca z kubańskimi artystami stopniowo uświadamia uczestnikom wyprawy, a także widzowi, że w świecie muzyki polityczne i geograficzne granice bardzo łatwo się zacierają, a dźwięki wydobywane z instrumentów stanowią wspaniałą, ponadjęzykową nić porozumienia.

W rytmie Kuby to prawdziwa gratka dla wielbicieli pozytywnych kubańskich dźwięków i klimatu rodem z hawańskich klubów. To film, który z pewnością przypadnie do gustu fanom Buena Vista Social Club czy Sugar Man.

Twórcy filmu oraz pełni energii muzycy zapraszają widzów do wspólnej podróży po kraju, gdzie każdy jest młody, a muzyka porywa do tańca. W rytmie Kuby to możliwość przekonania się na własne oczy (i uszy!) o sile muzycznego języka, będącego mostem łączącym ludzi z całego świata.

Reżyseria

T.G. Herrington

Reżyseria

Danny Clinch

Język

angielski

Napisy

polskie

Kraje

Stany Zjednoczone, Kuba

Polecamy również

20 000 dni na Ziemi
20 000 Days on Earth 1h 37m 2014
Ema
Ema 1h 42m 2019
Frank
Frank 1h 35m 2014
Ikar. Legenda Mietka Kosza
Ikar. Legenda Mietka Kosza 2h 2m 2019
Lato
Leto 2h 9m 2018
Sugar Man
Sugar Man 1h 26m 2012