wcag_skip_links_header

W co grają ludzie

Seurapeli 1h 45m 2020
Film dostępny od 15 grudnia!

W przypadku wcześniejszego zakupu dostępu - film zostanie odblokowany w momencie premiery na 48 godzin.


Grupa dobrych przyjaciół po trzydziestce postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak?

Z pewnością, zwłaszcza że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem. Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości.

W swoim pełnometrażowym debiucie utalentowana fińska reżyserka w twórczy sposób wykorzystuje dobrze znaną w kinie konwencję. Buduje dynamikę grupy, mieszając powagę z nieco absurdalnymi momentami, a kiedy indziej ciętym poczuciem humoru. Słodko-gorzka społeczna satyra na pokolenie dzisiejszych trzydziestokilkulatków.

Reżyseria

Jenni Toivoniemi

Języki

fiński, angielski, szwedzki

Napisy

polskie

Kraj

Finlandia

Polecamy również

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem
Borg McEnroe 1h 48m 2017
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
Perfetti sconosciuti 1h 37m 2016
Nadzieja
Håp 2h 6m 2019
Po tamtej stronie
Toivon tuolla puolen 1h 41m 2017
Pod powierzchnią
Breaking Surface 1h 21m 2020