wcag_skip_links_header

W co grają ludzie

Seurapeli 1h 45m 2020

Grupa dobrych przyjaciół po trzydziestce postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak?

Z pewnością, zwłaszcza że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem. Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości.

W swoim pełnometrażowym debiucie utalentowana fińska reżyserka w twórczy sposób wykorzystuje dobrze znaną w kinie konwencję. Buduje dynamikę grupy, mieszając powagę z nieco absurdalnymi momentami, a kiedy indziej ciętym poczuciem humoru. Słodko-gorzka społeczna satyra na pokolenie dzisiejszych trzydziestokilkulatków.

Reżyseria

Jenni Toivoniemi

Języki

fiński, angielski, szwedzki

Napisy

polskie

Kraj

Finlandia

Polecamy również

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem
Borg McEnroe 1h 48m 2017
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
Perfetti sconosciuti 1h 37m 2016
Nadzieja
Håp 2h 6m 2019
Po tamtej stronie
Toivon tuolla puolen 1h 41m 2017
Pod powierzchnią
Breaking Surface 1h 21m 2020

Download the app to view your purchased content!