Linki ułatwień dostępu

W co grają ludzie

1h 45m Seurapeli 2020

Grupa dobrych przyjaciół po trzydziestce postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak?

Z pewnością, zwłaszcza że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem. Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości.

W swoim pełnometrażowym debiucie utalentowana fińska reżyserka w twórczy sposób wykorzystuje dobrze znaną w kinie konwencję. Buduje dynamikę grupy, mieszając powagę z nieco absurdalnymi momentami, a kiedy indziej ciętym poczuciem humoru. Słodko-gorzka społeczna satyra na pokolenie dzisiejszych trzydziestokilkulatków.

Reżyseria

Jenni Toivoniemi

Języki

fiński, angielski, szwedzki

Napisy

polskie

Kraj

Finlandia

Polecamy również

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem
1h 48m Borg McEnroe 2017
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
1h 37m Perfetti sconosciuti 2016
Nadzieja
2h 6m Håp 2019
Po tamtej stronie
1h 41m Toivon tuolla puolen 2017
Pod powierzchnią
1h 21m Breaking Surface 2020

Pobierz aplikację, aby wyświetlić zakupione treści!